Ruszyła produkcja wszystkich trzech modeli iPhone'ów przed oczekiwaną na wrzesień premierą

Ruszyła produkcja wszystkich trzech modeli iPhone’ów przed oczekiwaną na wrzesień premierą

Nowe sprawozdanie z łańcucha dostaw opisuje dziś solidną sprzedaż w lipcu komponentów iPhone’ów, co sugeruje wzrost tempa produkcji telefonach iPhone na rok 2017. Ponadto źródła rozmawiające z DigiTimes mówiły, że wszystkie trzy nowe iPhony – “iPhone 8”, “iPhone 7S” oraz “iPhone 7s Plus” – weszły już w swoją pełną produkcję.

Źródła łańcucha dostaw wspominają, że “nie będzie braków” jeśli chodzi o wyświetlacze LCD dla iPhone’a 7 i iPhone’a 7S Plus, ale dostawa wyświetlaczy OLED dla iPhone’a 8 “może nie zaspokoić zapotrzebowania”, co zresztą słyszymy od miesięcy. Jednym z głównych czynników tego niedoboru jest “wysoki poziom oczekiwań” od Apple, który chciałby aby dostawcy wprowadzili linie produkcyjne na pełne obroty w oczekiwaniu na rekordowy miesiąc lub nawet kwartał sprzedaży.

W szczególności, główni dostawcy Apple, Foxconn, Pegatron i Wistron wierzą, że osiągną wysoką sprzedaż w okresie od września do listopada, ze względu na dostawy gotowych iPhoneów co jak przewidują może “zacząć nabierać tempa” już w tym miesiącu.

Niedawna notatka inwestora analityka KGI Securities, Ming-Chi Kuo wspominała, że Apple rozpocznie testy weryfikacji produkcji iPhone’a 8 pod koniec sierpnia, a masowa produkcja rozpocznie się w połowie września. Kuo nadal wierzy, że Apple ogłosi we wrześniu wszystkie trzy iPhony, a także rozpocznie przyjmowanie zamówień na nie tego samego dnia. Jak zwykle oczekuje się, że dostawy iPhone’a 8 będą ograniczone, a niedawne raporty sugerują początkową sprzedaż od 2 do 4 milionów sztuk.

Tagi:


© 2018 AppleWorld