Samsung Galaxy S6 zgina się tak samo łatwo jak iPhone 6 Plus

Samsung Galaxy S6 zgina się tak samo łatwo jak iPhone 6 Plus

zgięty Galaxy S6

Niezależny serwis gwarancyjny, SquareTrade, opublikował niedawno wideo ukazujące trwałość nowego Samsunga Galaxy S6 Edge i HTC One M9, odkrywając tym samym, że Galaxy zgina się pod naciskiem niecałych 50 kg, a One M9 zgina się przy nacisku 55 kg nacisku.

Chociaż wartości nacisku przy których Galaxy S6 wygina się jest porównywalna do testowanego iPhone’a 6 plus, to jednak ekran Galaxy pękł całkowicie pod naciskiem a nie wygiął jak to miało miejsce z iPhone’em Apple. HTC One M9 przetrwał dłużej niż jego dwóch konkurentów osiągając nacisk 55 kg, ale telefon stał się bezużyteczny gdyż przełamał się dokładnie w miejscu przycisku zasilania.

Przy teście do momentu “poważnej awarii”, iPhone 6 Plus przeżył do nacisku 179 lbs (ponad 81 kg), pokonując Galaxy S6, który został uszkodzony przy nacisku 149 lbs (67 kg). SquareTrade zwraca uwagę, że Galaxy wypadł w tym teście znacznie gorzej ze względu na pęknięcie ekranu pod tak skrajnym naciskiem.

Po kontrowersyjnej aferze “Bendgate” z zeszłego roku, zarówno Samsung jak i HTC parodiowali Apple w mediach społecznościowych. W sieci pojawiło się mnóstwo memów które wyśmiewały delikatną i ulegającą odkształceniom konstrukcję iPhone’a 6 Plus. Co jednak wynika z tego testu? Żaden telefon nie jest niezniszczalny, a różnice w naciskach powodujące odkształcenia są naprawdę niewielkie.© 2018 AppleWorld