Samsung ma zespół 200 pracowników pracujących wyłącznie nad wyświetlaczami dla Apple

Samsung ma zespół 200 pracowników pracujących wyłącznie nad wyświetlaczami dla Apple

224851-1280

Samsung stworzył podobno zespół około 200 pracowników, którzy pracują wyłącznie nad ekranami dla urządzeń Apple, donosi Bloomberg. Informacje te wyszły od ludzi proszących o zachowanie anonimowości, ponieważ dane nie są publiczne.

Zespół Samsung Display Co, który zajmuje się przede wszystkim ekranami dla iPadów i MacBooków pomagając rozwijać te produkty. Mogą oni wymieniać informacji na temat działalności firmy Apple tylko w ramach określonej grupy. Zespół został utworzony 1 kwietnia.

Pomimo publicznej walki prowadzonej przez obie firmy w sądach, Apple wykorzystuje wyświetlacze i półprzewodniki firmy Samsung w swoich urządzeniach.

“Nowy ekskluzywny zespół Apple sugeruje, że relacje pomiędzy Samsungiem i Apple się poprawiły,” powiedział Jerry Kang, analityk IHS Inc. “Sugeruje to również, że Samsung Display wygrał zamówienia na ekrany dla firmy Apple, m.in dla Apple Watch. ”

Ostatnie doniesienia twierdzą, że Apple planuje wykorzystać wyświetlacze sterowane cienkowarstwowymi tranzystorami o aktywnej matrycy (TFT) w swoich iPadach następnej generacji. Mówi się, że panele dostarczane będą przez LG, Samsunga i Sharp.

Warto zauważyć, że LG, kolejny rywal wśród dostawców, także posiada oddzielny zespół koncentrujący się przede wszystkim na działalności z Apple.

Tagi:


© 2018 AppleWorld