Samsung musi zapłacić Apple 120 milionów dolarów za naruszenie patentu odblokowywania urządzenia za pomocą "slide-to-unlock"

Samsung musi zapłacić Apple 120 milionów dolarów za naruszenie patentu odblokowywania urządzenia za pomocą “slide-to-unlock”

maxresdefault

Bloomberg donosi, że Apple w tym tygodniu wygrał swój długi proces odwoławczy z Samsungiem związany z patentem odblokowywania telefonu poprzez funkcję “przesuń aby odblokować”. Raport mówi, że Samsung jest winny Apple 119,6 milionów dolarów, które Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Federalnego zarządził niesłusznie decyzją podjętą w lutym.

Co najciekawsze, od iOS 10, Apple nie używa funkcji “slide-to-unlock” na swoich urządzeniach. Zamiast tego, użytkownicy są obecnie poproszeni o naciśnięcie przycisku “Home”, aby odblokować i dostać się do swoich iPhone’ów, albo za pomocą Touch ID lub po wpisaniu hasła.

To jednak wciąż nie koniec toczących się nieustannie sporów pomiędzy tymi dwiema firmami. Kolejna głośna sprawa jest zaplanowana na ten tydzień w Sądzie Najwyższym USA. Jej wynik ustali, ile Samsung jest winny Apple za naruszanie patentów związanych z projektem iPhone’a.

Tagi:,


© 2018 AppleWorld
Loading...