Samsung potwierdza, że pracuje nad inteligentnym zegarkiem

Samsung potwierdza, że pracuje nad inteligentnym zegarkiem

samsung_s9110_watchphone-250x273

Bloomberg donosi, że Samsung potwierdził plotki z ubiegłego miesiąca informujące, że pracuje nad inteligentnym zegarkiem. Po plotkach mówiących, że Apple pracuje nad swoim projektem “iWatch” i premierą planowaną jeszcze w tym roku, wygląda na to, że dwóch rywali będzie walczyło łeb w łeb nad poszerzeniem portfolio swoich urządzeń mobilnych.

“Przygotowujemy się do tego produktu już dość długo” powiedział Lee Young Hee, wiceprezes biznesu mobilnego Samsunga podczas wywiadu w Seulu. “Pracujemy bardzo ciężko, aby się do niego przygotować. Przygotowujemy produkty przyszłości, a zegarek jest z pewnością jednym z nich. “

Lee nie skomentował jakie funkcje może posiadać zegarek, ile będzie kosztować i kiedy trafi do sprzedaży. Raport zauważa, że ​​Samsung może być w stanie zaoferować przewagę cenową nad Apple, zważywszy, że ma własną procesor i produkcję wyświetlacza, które niewątpliwie są dwoma najwyższymi kosztami składników inteligentnego zegarka.

Jak informowano wcześniej Apple zatrudnia 100 projektantów pracujących nad inteligentnym zegarkiem, eksperymentujących z zakrzywionym szkłem, posiadającym biosensory i funkcje mapowania. Zegarek ma też podobno działać na “pełnej” wersji iOS co ułatwiać ma integrację i dostęp. Mówi się, że największym wyzwaniem dla Apple jest żywotność baterii, jednak obecne prototypy działają tylko dwa dni między ładowaniami co jest połowicznym celem Apple.

[contentblock id=1 img=gcb.png]



© 2018 AppleWorld