Samsung prezentuje nowego Galaxy Note 8 - największego konkurenta tegorocznego iPhone'a 8

Samsung prezentuje nowego Galaxy Note 8 – największego konkurenta tegorocznego iPhone’a 8

Podczas swojego eventu, który odbył się dziś w Nowym Jorku firma Samsung zaprezentowała nowy smartfon Galaxy Note 8, który ma być największym rywalem tegorocznego iPhone’a 8. Prezentacja zaczęła się od nagrania wideo z historią linii Note, w tym zeznaniach użytkowników po nieszczęśliwym skandalu w Note 7 i o tym, jak nadal wspierali firmę Samsung podczas wycofania produktu z rynku.

Patrząc w przyszłość na nowe urządzenie, Galaxy Note 8 ma 6,3-calowy wyświetlacz Quad HD + Super AMOLED “Infinity Display” z ekranem od krawędzi do krawędzi, który jest największym ekranem w jakimkolwiek urządzeniu Note. Według Samsunga, wyświetlacz ma współczynnik kształtu 18,5:9, co pozwala użytkownikom na oglądanie większej ilości treści niż kiedykolwiek wcześniej. Ekran posiada tryb Multi Window, powalający na otworzenie dwóch aplikacji na jednym ekranie, a gotowe ustawienia parowania umożliwiają otwieranie ich jednocześnie jednym dotknięciem.

Galaxy Note 8 pojawia się z nowym i ulepszonym rysikiem S Pen o drobniejszej końcówce i lepszej wrażliwości na nacisk. Używając S Pen, użytkownicy mogą wysyłać “Live Messages” czyli odręczne wiadomości tekstowe i dodawać własne efekty specjalne w aplikacji wiadomości. Ulepszony tryb wyłączonego ekranu umożliwia użytkownikom szybkie zapisanie notatek, nawet gdy smartfon nie jest wybudzony, a następnie późniejsze zapisanie notatki w pamięci urządzenia.

Jeśli chodzi o aparat to Galaxy Note 8 ma jedną 8MP przednią kamerę i dwa 12MP tylne kamery, a także optyczną stabilizację obrazu w obu kamerach tylnych. Kamery z tyłu obejmują jeden obiektyw szerokokątny f/1.7 i jeden teleobiektyw f/2.4, a przednia kamera posiada przysłonę f/1.7.

Tryb “Live Focus” pozwala użytkownikom robić zdjęcia i kontrolować głębię ostrości wokół otaczającego głównego obiektu obrazu, dzięki czemu użytkownicy mogą dostosować efekt Bokeh przed i po zrobieniu zdjęcia.

Jako rozszerzenie ekosystemu linii smartfonów Note Samsung wprowadził również “Samsung DeX”, który pozwala smartphoneowi komunikować się z komputerem użytkownika, aby płynnie przechodzić między pracą w podróży, w domu lub w biurze.

Dodatkowo Galaxy Note 8 jest odporny na wodę i kurz (IP68), zawiera szybkie ładowanie bezprzewodowe, baterię o pojemności 3300 mAh i różne opcje uwierzytelniania biometrycznego (skanowanie siatkówki i odciski palców). Nowy smartfon firmy Samsung ma 6 GB pamięci RAM, procesor 10 nanometrów i 64GB/128GB/256GB pamięci wewnętrznej w zależności od dostępności na rynku. Urządzenie utrzymało również standardowe gniazdo słuchawek 3,5 mm.

Zainteresowani będą mogli zamówić Galaxy Note 8 już dziś, a smartfon trafi do sprzedaży 16 września. W Polsce jak na razie urządzenie jest dostępne w dwóch kolorach Midnight Black i Maple Gold.

Dla wszystkich właścicieli Note 7 Samsung ma oferować zniżki na urządzenie Note 8. Zakup smartfona za pośrednictwem witryny Samsung.com pozwoli użytkownikom z Note 7 na otrzymanie natychmiastowej zniżki. Jaka będzie ona w Polsce jeszcze nie wiadomo. W USA ma wynieść nawet do 424 dolarów.

Na koniec najważniejsze. Cena Samsunga Note 8 to 4299 zł za model 64GB. I niech ktoś mi jeszcze raz powie, że iPhone jest drogi.



© 2018 AppleWorld