Samsung uderza w żywotność baterii iPhone'a w najnowszej reklamie Galaxy S5

Samsung uderza w żywotność baterii iPhone’a w najnowszej reklamie Galaxy S5

Published by in iPhone on Lipiec 3rd, 2014

Samsung Galaxy S5 reklama

Samsung udostępnił dziś nową reklamę swojego flagowego telefonu Galaxy S5, w której drwi z iPhone’a w którym nie ma możliwości zmiany baterii oraz wciąż borykającego się z krótkim czasem pracy baterii. Reklama przedstawia niepocieszonych użytkowników iPhone’a siedząc wzdłuż ścian, na lotnisku, podczas ładowania swoich urządzeń iOS, podczas gdy użytkownicy Galaxy S5 nie martwią się o to korzystając z trybu oszczędzania energii i korzystając z wymiennych akumulatorów w Samsungu Galaxy S5.

Podczas ładowania iPhone’a użytkownik patrzy z zazdrością na użytkownika Samsung, pytając: “Czy zmienia baterię? Czy to jest nowy Samsung?” Inny użytkownik Samsunga włącza tryb oszczędzania energii w celu przedłużenie żywotności baterii, a z reklamy pada stwierdzenie “Nie przytulaj ścian”.

Zaprezentowany w lutym, 5.1-calowy Samsung Galaxy S5 jest najnowszym flagowym urządzeniem firmy wyposażonym w czujnik odcisków palców, odporną na wodę obudowę oraz czujnik tętna. Jedną z najbardziej reklamowanych funkcji urządzenia jest tryb “Ultra Power Saving Mode”, który aktywuje czarno-biały wyświetlacz z ograniczonym dostępem do aplikacji gdy bateria telefonu jest słaba.

W trybie oszczędzania energii, użytkownik ma dostęp tylko do podstawowych funkcji telefonu, takich jak wykonywanie i odbieranie połączeń, dostęp do maili i możliwość przeglądania stron internetowych. Ogranicza on łączność komórkową 3G, wyłącza LTE, a także wyłącza WiFi i Bluetooth. Według Samsunga, zapewnia to dodatkowe 24 godziny czuwania przy mniej niż 10 procentach pozostałej baterii.

Apple nie posiada podobnej funkcji oszczędzania energii w iPhone’ie, ani nie posiada też wymiennej baterii jak w Galaxy S5. Użytkownicy mają szybki dostęp do ustawień takich jak WiFi i Bluetooth, dających możliwość szybkiego ich wyłączenia. Jest także możliwość wyłączenia funkcji wpływających na żywotność baterii takich odświeżanie aplikacji w tle i usługi lokalizacyjne. iOS 8 doda również funkcję, która pozwala użytkownikom zobaczyć, które aplikacje pobierają najwięcej baterii.

Choć Samsung często włącza iPhone’y jako punkt odniesienia w promowaniu swoich smartfonów Galaxy to w tym przypadku trudno mu nie przyznać racji. Wielu użytkowników nieustannie narzeka na żywotność baterii iPhone’a, a Apple wciąż jak widać nie może sobie poradzić z tym problemem. Ja nieustannie mam nadzieję, że zbliżający się coraz bardziej iPhone 6 będzie pod tym względem lepszy.


© 2019 AppleWorld