Siri podobno pojawi się na iPadzie w iOS 6

Siri podobno pojawi się na iPadzie w iOS 6

Published by in iPad on Czerwiec 4th, 2012

Serwis 9to5Mac donosi, że jedną z głównych nowych funkcji, która pojawi się w nadchodzącym iOS 6 będzie dodanie Siri do iPada. Siri jest obecnie obsługiwana tylko na iPhone’ie 4S.

“Siri na iPadzie jest aktywowana przez krótkie przytrzymanie przycisku Home, podobnie jak na iPhone’ie 4S. Interfejs wysuwa się z dołu ekranu z pomysłowymi animacjami. Siri jest wbudowane w iPada w małym okienku na w każdym miejscu kiedy użytkownik może wejść w interakcję. To okno Siri z zaokrąglonymi rogami siedzi w środku dolnej części wyświetlacza, jak widać z makiety powyżej. Interfejs Siri w iPadzie zajmuje bardzo mało miejsca i został zaprojektowany w tej samej strukturze liniowej jak na iPhone’a 4S. Siri dla iPada działa również z ekranu blokady urządzenia.”

Raport spekuluje, że Siri dla iPada może być włączone tylko w nowych modelach trzeciej generacji. Nie jest też jasne czy Apple będzie pokaże tą funkcję w przyszłym tygodniu na Worldwide Developers Conference. Być może będzie chciał utrzymać ją w tajemnicy, aż do czasu publicznej premiery oprogramowania jeszcze w tym roku.© 2018 AppleWorld