Spotify wkrótce zablokuje konta użytkowników korzystających z blokowania reklam

Spotify wkrótce zablokuje konta użytkowników korzystających z blokowania reklam

Published by in Music on Luty 10th, 2019

Już wkrótce Spotify może Wam zablokować lub całkowicie usunąć konto Spotify, jeśli korzystacie z blokowania reklam.

Zaktualizowane warunki usługi przesyłania strumieniowego muzyki, które wchodzą w życie 1 marca, obecnie wyraźnie stwierdzają, że zabronione jest używanie narzędzi lub zmodyfikowanych aplikacji do blokowania reklam.

Spotify zaczął rozwiązywać problemy z blokowaniem reklam w marcu ubiegłego roku, kiedy to zauważył, że około 2 miliony użytkowników używało różnego rodzaju trików, aby uniknąć konieczności słuchania reklam między utworami.

Jak informuje Spotify, serwis ma obecnie “wiele środków detekcji i monitorowania do wykrywania, badania i radzenia sobie z” manipulowaniem usługi streamingowej. Teraz warunki korzystania z usługi wyraźnie określają, że konto zostanie zablokowane, jeśli zostanie złapane na blokowaniu reklam.

“Obejście lub zablokowanie reklam w serwisie Spotify” spowoduje natychmiastowe zablokowanie lub zawieszenie konta, wyjaśnia Spotify.

Wielu z tych, którzy korzystają z blokowania reklam, otrzymało już informację o zwieszeniu konta i możliwość ponownego aktywowania konta po usunięciu oprogramowania blokującego reklamy. Dzięki nowym warunkom usługi Spotify ma swobodę natychmiastowego zamknięcia konta bez ostrzeżenia.

Oczywiście nie ma to wpływu na subskrybentów usługi Spotify Premium, którzy płacą 19,99 złotych miesięcznie, za dostęp do usługi bez reklam. Jednakże, kiedy korzystacie z usługi bez płacenia, działanie Spotify polega na reklamach, aby móc zarabiać pieniądze i wypłacać tantiemy dla artystów.

Te reklamy, wraz z 96 milionami subskrybentów, pomogły firmie Spotify w ostatnim kwartale osiągnąć pierwszy zysk w swojej 13-letniej historii.

Tagi:


© 2019 AppleWorld