Sterowanie kamerą GoPro prosto z iPhone'a

Sterowanie kamerą GoPro prosto z iPhone’a

Macie kamerę GoPro HD Hero2? A może do tego jeszcze iPhone’a, iPada lub (hmm) urządzenie Android? To koniecznie musicie udać się do App Store ponieważ od dziś jest w nim darmowa aplikacja, której możecie użyć do kontrolowania swojej kamery.

Aplikacja GoPro łączy się z kamerą przez Wi-Fi i pozwala na podglądanie na żywo tego co aktualnie nagrywamy. Dodatkowo pokazuje także informacje na temat żywotności baterii oraz pojemności karty SD.

Jaki jest jej sens? Cóż, kamery GoPro stworzono do zadań, do których nie powinniśmy używać naszego iPhone’a. Kamera doczepiona do kasku podczas skoku spadochronowego czy zjazdu na snowboardzie nie zawsze nagrywa dokładnie to co chcemy. Dlatego teraz możemy ją ustawić dokładniej poprzez podgląd na telefonie. Dodatkowo mamy także formę transmisji na żywo.

Jakkolwiek wykorzystujecie swoją kamerę to z nową aplikacją będzie to łatwiejsze. Musicie tylko odwiedzić witrynę GoPro, aby zaktualizować oprogramowanie kamery umożliwiając jej działanie z aplikacją. A samą aplikację możecie pobrać bezpośrednio tu.

[contentblock id=1 img=adsense.png]© 2018 AppleWorld