Sting i Pink Floyd wydają swoje aplikacje

Sting i Pink Floyd wydają swoje aplikacje

Angielska legenda progresywnego rocka – Pink Floyd oraz Sting, brytyjski muzyk, wokalista, autor tekstów, aktywista, aktor i filantrop, wydali swoje aplikacje dla iPhone’a, iPod’a Touch i iPad’a. Nie są to typowe aplikacja muzyczna związane z wydanym albumem. To co otrzymujemy to natywne aplikacje z dodatkiem multimediów.

Sting postanowił wydać swoją aplikację bezpłatnie, aby w ten sposób złożyć hołd dla Steve’a Jobs’a. W 442MB zmieścił się elegancki interfejs użytkownika i godziny teledysków, wywiadów, nagrań koncertowych i innych materiałów. Muzyk zaprezentował aplikację wczoraj w sklepie Apple Store w Upper Side w Nowym Jorku, gdzie wykonał piosenkę “Fragile”. Zadedykował tą piosenkę Steve’owi słowami:

“W jakiś sposób on stworzył naszą przyszłość…”

Aplikacja Pink Floyd to rodzaj retrospektywy. Nie znajdziemy tu muzyki, jeśli nie liczyć dzwonka “Shine on You Crazy Diamond”. Co zatem tam znajdziemy: mnóstwo ciekawostek, anegdot, faktów i quiz ze znaojomości zespołu. W aplikacji możmy także poczytać historię powstania każdego utworu z wydanych przez zespół płyt. Dla prawdziwych fanów będzie to na pewno niesamowita gratka.

A tu promocyjne wideo:© 2018 AppleWorld