Tańsza wersja iPhone'a X może mieć taki sam ekran LCD co LG G7

Tańsza wersja iPhone’a X może mieć taki sam ekran LCD co LG G7

Published by in iPhone on Maj 10th, 2018

Szeroko zakładany i zapowiadany, 6,1-calowy iPhone firmy Apple z funkcją Face ID może korzystać z tej samej technologii wyświetlania MLCD+, co nowy smartfon G7 ThinQ firmy LG wynika z raportu BusinessKorea opublikowanego dzisiaj przez blog Patently Apple.

Według informacji z branży smartfonowej z 9 maja, Apple ma umieścić w kolejnym, 6.1-calowym modelu iPhone’a wyświetlacz MLCD+, który LG używa w swoim smartfonie G7 ThinQ. Wyświetlacz MLCD+ wyświetla jasny ekran z mniejszym zużyciem energii niż wyświetlacz LCD IPS.

Podczas gdy tradycyjny ekran LCD ma trzy subpiksele, tworzące czerwony, niebieski i zielony pasek, ekrany MLCD+ mają czwarty, biały subpiksel, który pozwala na zwiększenie jasności. LG G7 ThinQ ma na przykład jasność szczytową 1000 nitów, w porównaniu do 625 nitów i 804 nitów w iPhone’ie X.

Podobnie jak wyświetlacz OLED w iPhonie X, ekrany MLCD+ mogą również wyświetlać 100% szerokiej gamy kolorów DCI-P3, co poprawia dokładność kolorów, a jednocześnie zużywa mniej energii niż tradycyjny panel LCD oparty na technologii IPS.

Pogłoski sugerują, że 6,1 calowy iPhone to w gruncie rzeczy tańszy iPhone X, osiągnięty dzięki niektórym kosztownym kompromisom, w tym dzięki braku wyświetlacza OLED. Na podstawie tego raportu wygląda jednak na to, że urządzenie wciąż może mieć lepszy wyświetlacz niż iPhone 8 i iPhone 8 Plus.

Według byłego analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo, 6,1-calowy iPhone będzie miał aluminiową ramkę zamiast ze stali nierdzewnej, tylną kamerę z jednym obiektywem i być może pozbawiony będzie 3D Touch. Kuo przewidywał, że urządzenie zostanie zaprezentowane jeszcze w tym roku, a cena początkowa w USA będzie wynosić od 700 do 800 USD.

Tagi:


© 2018 AppleWorld