Tatuaże na nadgarstku zakłócają pracę sensorów Apple Watch

Tatuaże na nadgarstku zakłócają pracę sensorów Apple Watch

Apple Watch i tatuaże

Coraz więcej użytkowników wypowiada się na forach poświęconych Apple twierdząc, że pełne tatuaże rąk, czyli te które rozciągają się niemal do nadgarstków zakłócają czujnik tętna i rejestrowanie kontaktu ze skórą zegarka Apple Watch. W związku z tym, niektórzy wytatuowani użytkownicy Apple Watch nie byli w stanie otrzymywać powiadomień, a często także dostają monit o ponowne wprowadzenie hasła, jeśli zostało ono ustawione, w swoim urządzeniu.

W poświęconym problemowi wątku w serwisie Reddit kwestię tą omawia blisko 700 użytkowników w 300 komentarzach od chwili jego pojawienia się we wtorek, a niektórzy już nawet nadali problemowi nazwę “Tattoogate”. Serwis iMore wkrótce po pojawieniu się tych doniesień potwierdził problem, że Apple Watch wyświetla niedokładne odczyty tętna na nadgarstkach ludzi z tatuażami ciemnego koloru.

Nasilenie problemu wydaje się zależeć od koloru i nasycenia tatuażu atramentem, a ciemniejsze, gładkie tatuaże powodują największe zakłócenia w czujnikach Apple Watch. Tymczasowe rozwiązanie dla użytkowników, których dotyczy problem to wyłączenie detekcji nadgarstka w ustawieniach Apple Watch, ale powoduje to także wyłączenie funkcji Apple Pay zawartej w Apple Watch.

iMore podkreśla również, że naturalny pigment skóry nie ma takiego samego wpływu na czujniki Apple Watch, więc posiadacze ciemniejszego odcienia skóry nie mają powodu do niepokoju. Jeśli jednak posiadacie tatuaże, najlepsza metoda to wypróbować Apple Watch przed zakupem aby mieć pewność, że będzie on działał prawidłowo. Apple nie dostarczył jeszcze oficjalnego komentarza w tej sprawie, ale na pewno poinformujemy Was jak tylko coś się pojawi.© 2018 AppleWorld