Tegoroczne MacBooki Pro mogą posiadać pasek dotykowy OLED i Touch ID

Tegoroczne MacBooki Pro mogą posiadać pasek dotykowy OLED i Touch ID

Published by in Mac on Maj 30th, 2016

macbook_pros_2015

Apple planuje wprowadzenie poprawionych modeli MacBook’a Pro w tym roku, które mają być cieńsze i lżejsze, posiadać czytnik Touch ID i nowy wyświetlacz dotykowy OLED w postaci paska nad klawiaturą, wynika z nowego raportu analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo. Nowy MacBook Pro pojawi się w rozmiarach 13- i 15-cali i może trafić na rynek w czwartym kwartale tego roku.

Kuo twierdzi, że nowe MacBooki Pro będą “najbardziej znaczącą aktualizacją kiedykolwiek podjętą przez Apple.” Nowa “cieńsza i lżejsza” obudowa będzie możliwa dzięki nowemu procesowi obróbki metali, którą Apple obecnie wykorzystuje w komponentach wewnętrznych iPhone’ów i Apple Watch. W połączeniu z nowym mechanizmem klawiatury, zastosowanym w 12-calowych MacBookach komputer będzie mógł być znacznie cieńszy. Doszło też do spekulacji, że Apple prawdopodobnie wprowadzi również do MacBooków Touch ID, a w międzyczasie, inżynierowie Apple pracują nad sposobem w jakim użytkownicy mogliby odblokowywać swoje Maki przez Touch ID na iPhone’ie.

Analityk uważa, że Apple dokona w tym roku zmian we wszystkich trzech liniach MacBooków. MacBook Pro wciąż będzie zajmował najwyższą pozycję jako model topowy, MacBook zastąpi model Air jako komputer przenośny ze średniej półki, a MacBook Air będzie służył jako model podstawowy ze stosunkowo najniższą ceną.

Już w kwietniu pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że nowy MacBook Pro będzie miał szczuplejszą obudowę. Dodatkowo spekulacje wskazywały, że nowy MacBook Pro może posiadać Thunderbolt 3 z USB-C. Te doniesienia potwierdzone są przez Kuo. Odświeżone MacBooki będą mieć zapewne również szybsze procesory Skylake, a topowe modele również nowe układy graficzne AMD 400 serii Polaris.© 2018 AppleWorld
Loading...