Telewizor Apple z Siri i kamerą iSight do śledzenia twarzy w rozmowach FaceTime

Telewizor Apple z Siri i kamerą iSight do śledzenia twarzy w rozmowach FaceTime

Published by in Apple TV on Maj 7th, 2012

Serwis Cult of Mac twierdzi, że otrzymał informację od “dobrze poinformowanych” źródeł, które twierdzą, że widziały prototyp telewizora Apple. Według źródeł, urządzenie przypomina obecny monitor Apple Thunderbolt, ale jest “znacznie większy” niż 27-calowy model oferowany obecnie.

Wśród kluczowych funkcji umieszczonych na prototypowym zestawie telewizyjnym Apple jest Siri oraz aktywna kamera iSight pozwalająca użytkownikom wykonywać rozmowy wideo FaceTime korzystając z urządzenia. Biorąc pod uwagę fakt, że użytkownicy będą siedzieć znacznie dalej od telewizora niż robią to przed monitorem swoich komputerów i urządzeń mobilnych, źródło twierdzi, że aparat będzie w stanie automatycznie wykryć i śledzić twarz, powiększając ją na potrzeby FaceTime, nawet jeśli poruszamy się po pokoju.

W wyczekiwanej telewizji Apple powszechnie oczekuje się szerokiego wykorzystania Siri. Plotka ta po raz pierwszy pojawiła się ​w biografii Jobsa. Po jego słowach o “najprostszym interfejsie użytkownika jaki można sobie wyobrazić”, spekulacje natychmiast przeniosły się na Siri, które może umożliwić użytkownikom zmianę kanałów i znajdywanie programów używając głosu.

Apple podobno współpracuje z dostawcami podzespołów nad planowanym zestawem telewizyjnym, choć trwa debata, czy taki produkt będzie gotowy na prezentację pod koniec tego roku, w przyszłym roku, czy nawet w 2014.© 2018 AppleWorld