Testowa produkcja tegorocznych iPhone'ów ruszy znacznie wcześniej aby zapobiec jego niedoborom na dzień premiery

Testowa produkcja tegorocznych iPhone’ów ruszy znacznie wcześniej aby zapobiec jego niedoborom na dzień premiery

Published by in iPhone on Marzec 22nd, 2018

Według tajwańskiej strony internetowej DigiTimes Apple ruszy z próbną produkcją trzech nowych modeli iPhone’a już w drugim kwartale 2018 roku, ponieważ chce on uniknąć powtórzenia się problemów spowodowanych początkowo niską wydajnością produkcji modułów czujników 3D dla iPhone’a X z zeszłego roku.

Raport, powołując się na źródła łańcucha dostaw, twierdzi, że szybkie prześledzenie testowej produkcji przez firmę Apple pomoże przyspieszyć harmonogram dostaw dla iPhonów w 2018 roku, co oznacza, że powinno ich być dostępnych więcej do zamówień przedpremierowych.

Cytowane źródła dodają, że sprzedaż iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus i iPhone’a X była “niższa niż oczekiwano”, ale wierzą, że wcześniejsza produkcja pomoże Apple “ożywić” jego smartfon. Mówi się, że partnerzy w łańcuchu dostaw firmy Apple są “generalnie bardziej optymistyczni” co do perspektyw zamówień w tym roku.

Przed premierą iPhone’a X, wiele raportów twierdziło, że Apple miał problemy z przyspieszeniem produkcji urządzenia. Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo za główny powód wąskiego gardła dostaw uznał system kamer TrueDepth, ze względu na złożone technologie rozpoznawania twarzy 3D.

Kuo dodał, że problemy z produkcją zaczęły się stabilizować pod koniec października, ale kiedy 27 października ruszyły zamówienia przedsprzedażowe, szacunki dotyczące wysyłki iPhone’a X na całym świecie szybko spadły do 5-6 tygodni. Czas ten stopniowo poprawiał się w kolejnych tygodniach, ale urządzenie było w pełni dostępne od połowy grudnia.

Patrząc w przyszłość, powszechnie mówi się, że Apple wprowadzi na rynek tak zwanego iPhone’a X2, iPhone’a X2 Plus i tańszy model o przekątnej 6,1 cala z funkcją Face ID, ale z kompromisami w zakresie wyglądu, takimi jak ekran LCD i bez ładowania bezprzewodowego. A jeśli dzisiejszy raport okaże się trafny, zdobycie jednego z nowych modeli powinno być tej jesieni łatwiejsze.© 2018 AppleWorld