'The One Device' książka odkrywająca "tajemną historię" iPhone'a dostępna 20 czerwca

‘The One Device’ książka odkrywająca “tajemną historię” iPhone’a dostępna 20 czerwca

29 czerwca minie równo dziesięć lat, od momentu kiedy oryginalny, pierwszy iPhone trafił do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Na kilka dni przed tą rocznicą na półki sklepowe w USA trafi nowa książka zawierająca szczegóły dotyczące tzw. “tajnej historii” smartfona.

The One Device: The Secret History of the iPhone, autorstwa dziennikarza technologicznego Briana Merchanta pokazuje jak iPhone zmienił świat i przekształcił Apple w najbardziej wartościową firmę na świecie.

Fragmenty książki, zawierające ekskluzywne wywiady z inżynierami, wynalazcami i programistami, którzy prowadzili każdy etap tworzenia iPhone’a został opublikowany dziś na The Verge:

Pracując w firmie Apple w połowie 2000 roku można było zauważyłeś dziwne zjawisko: znikanie ludzi.

Na początku było to bardzo powolne zjawisko. Pewnego dnia krzesło, na którym siedział kluczowy inżynier stawało się puste. Kluczowy członek zespołu zniknął. Nikt nie potrafił dokładnie powiedzieć dokąd poszedł.

Słyszało się plotki o czymś nowym, nie było jasne co będą tworzyć, ale było jasne, że wielu najlepszych inżynierów z najlepszych zespołów zostało przetransportowanych do tego tajemniczego zespołu” – mówi Evan Doll, ówczesny inżynier oprogramowania w Apple …

Książkę można będzie można zamówić w przedsprzedaży na Amazonie w twardej oprawie za nieco ponad 20 EUR, w miękkiej oprawie za około 14 EUR. Będzie także dosępna w formie e-booka w amerykańskim iBook Store na iPhone’a, iPada i Maca. Nie wiadomo czy trafi także do polskiego iBook Store.© 2018 AppleWorld