Thunderbolt pojawi się w komputerach PC w kwietniu 2012?

Thunderbolt pojawi się w komputerach PC w kwietniu 2012?

Published by in Mac on Grudzień 28th, 2011

Serwis DigiTimes donosi, że Intel poinformował partnerów, że będzie w stanie “w pełni wprowadzić” technologię Thunderbolt w kwietniu 2012 roku. Intel już podobno przygotowuje się do wypuszczenia płyt głównych wspieranych złączem Thunderbolt dla notebooków i komputerów stacjonarnych.

Intel i Apple współpracowali już dłuższy czas nad tą nową technologią, która stała się standardem we wszystkich komputerach Apple takich jak MacBook Pro, MacBook Air, Mac mini oraz iMac. Digitimes donosi, że koszt technologii Thunderbolt zanotuje spodziewany spadek w drugiej połowie 2012 r. pozwalając na bardziej powszechne jej przyjęcie.

Firma Apple oferuje Thunderbolt w większości swojej linii produktów. Pierwszym założeniem było wejście z Thunderbolt tylko do najwyższych i najdroższych modeli komputerów. Jednak bardziej powszechne jego zastosowanie powinno pomóc w szybszym przystosowaniu się producentów akcesoriów komputerowych, z korzyścią dla użytkowników zarówno Maców jak i PC-tów.

Intel zawsze powtarzał, że widzi miejsce zarówno dla USB 3.0 jak i złącza Thunderbolt i obie te technologie zamierza wspierać na swoich płytach głównych w 2012 roku.

 © 2018 AppleWorld