Tim Cook: Chcemy kontynuować produkcję komputera Mac Pro w Stanach Zjednoczonych

Tim Cook: Chcemy kontynuować produkcję komputera Mac Pro w Stanach Zjednoczonych

Published by in Mac on 31 lipca, 2019

Podczas prezentacji wyników finansowych obejmujących drugi kwartał 2019 roku dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział, że Apple chce kontynuować produkcję komputera Mac Pro w Stanach Zjednoczonych.

Cook złożył oświadczenie w odpowiedzi na pytanie o potencjalne przeniesienie produkcji komputerów Mac Pro ze Stanów Zjednoczonych ze względu na wysokie stawki podatków na komponenty importowane z Chin.

Cook wyjaśnił, że produkty i komponenty są produkowane w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Korei, Chinach, Europie i innych miejscach. „Taka jest natura globalnego łańcucha dostaw”, powiedział. „Myślę, że to niesie ze sobą dzień, również w przyszłości”.

Jeśli chodzi o Mac Pro, Cook powiedział, że Apple nadal inwestuje w swoje amerykańskie zakłady produkcyjne.

Produkujemy Mac Pro w Stanach Zjednoczonych i chcemy dalej to robić. Pracujemy i inwestujemy, aby to robić. Chcemy nadal tam być. To właśnie kryje się za wykluczeniami.

Firma Apple produkuje obecnie komputery Mac Pro w Teksasie od czasu jego premiery w 2013 roku, ale czerwcowy raport The Wall Street Journal mówi, że nadchodzący, tegoroczny Mac Pro będzie montowany przez Quanta Computer w Chinach.

W oświadczeniu w tamtym czasie Apple powiedział, że „ostateczny montaż to tylko jedna część procesu produkcyjnego”, wyjaśniając, że Mac Pro jest zaprojektowany i skonstruowany w Kalifornii i zawiera komponenty wyprodukowane w USA.

Apple w lipcu poprosił o zwolnienie z cła importowego w USA na części do nowego Mac Pro jednak prezydent Trump odmówił takiej możliwości.


© 2020 AppleWorld