Tim Cook: iPhone X był najlepiej sprzedającym się iPhonem co tydzień od momentu premiery

Tim Cook: iPhone X był najlepiej sprzedającym się iPhonem co tydzień od momentu premiery

Published by in iPhone on Luty 4th, 2018

Podczas ogłaszania wyników finansowych za pierwszy kwartał finansowy 2018 (odpowiednik czwartego kwartału kalendarzowego) prezes Apple, Tim Cook, powiedział, że sprzedaż iPhone’a X “przekroczyła oczekiwania a telefon był co tydzień najlepiej sprzedającym się iPhone’em od momentu startu sprzedaży w listopadzie.

Apple twierdzi, że iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus przyniósł najwyższy przychód z każdego iPhone’a w historii firmy.

Apple nie ustanowił kolejnego rekordu sprzedaży iPhone’a, ale firma sprzedała ich w sumie 77,3 miliona, co jest poniżej oczekiwań analityków. Średnia cena sprzedaży iPhone’a wzrosła dzięki iPhone’owi X, wznosząc ją do poziomu 796 dolarów w porównaniu do 695 dolarów w analogicznym kwartale poprzedniego roku.

Cook powiedział również, że zadowolenie klienta z iPhone’a X jest “poza rankingami”, a samo Face ID jest “niewiarygodnie dobrze odbierane”.

Cook pytany o przyszłość iPhone’a X i czy Apple widzi rozszerzenie swojej oferty, aby objąć w przyszłości dwa urządzenia w stylu iPhone’a X,  oczywiście odmówił odpowiedzi. Powiedział jednak, że Apple jest “podekscytowany” przyjęciem iPhone’a X, a wraz z jego wprowadzeniem na rynek, firma rozpoczęła kolejną dekadę rozwoju.

Idąc dalej, dyrektor finansowy Apple, Luca Maestri, odniósł się w odpowiedzi do pytania o wolniejszy wzrost sprzedaży iPhone’a X w nadchodzącym kwartale. Jego zdaniem przychody z iPhone’a wzrosną dwukrotnie w porównaniu z zeszłorocznym marcowym kwartałem. Dynamika sprzedaży iPhone’a ma również rosnąć w porównaniu z kwartałem grudniowym.

Wytyczne Apple dotyczące drugiego kwartału roku finansowego 2018 obejmują oczekiwane przychody w wysokości 60- 62 mld dolarów oraz zysk brutto od 38 do 38,5%.

Tagi:


© 2018 AppleWorld