Tim Cook o iPhone'ie XS: Ludzie chcą najbardziej innowacyjnego telefonu a "nie jest to tanie"

Tim Cook o iPhone’ie XS: Ludzie chcą najbardziej innowacyjnego telefonu a “nie jest to tanie”

W wywiadzie przeprowadzonym dziś rano przez Robin Roberts z Good Morning America, prezes Apple Tim Cook omówił nowego iPhone’a XS, XS Max, Apple Watch i niedawne uwolnienie niektórych produktów Apple z proponowanej przez prezydenta Trumpa taryfy na chińskie towary.

Roberts zapytał Cooka o koszt iPhone’a XS i iPhone’a XS Max, z których ostatni jest najdroższym iPhonem firmy Apple, który kosztuje 1449 dolarów za model 512 GB. Cook wyjaśnił, że comiesięczne plany abonamentowe oferowane przez operatorów ułatwiają przełknięcie kosztu iPhone’ów.

Zwrócił również uwagę, że cała technologia zawarta w iPhone’ie, zastępująca poprzednio oddzielne gadżety, takie jak odtwarzacze MP3 i aparaty cyfrowe, wymagają, aby każdy smartfon był wyceniony na wyższą kwotę. Cook wspomniał także o celu Apple, by “służyć wszystkim”, o czym wspomniał w wywiadzie w zeszłym tygodniu.

Roberts: “Cena jednego z modeli zaczyna się od prawie 1100 dolarów, czy nie obawiasz się, że nie znajdzie się grupa ludzi, która tyle z niego zapłaci?”

Cook: “Cóż, chcemy robić iPhone’a dla wszystkich, to zawsze był nasz cel i mamy kilka iPhone’ów w naszej linii, które są tańsze. Jednak jeśli spojrzysz na ten telefon, jest to najbardziej zaawansowany iPhone, jaki zrobiliśmy

Sposób, w jaki większość ludzi za niego płaci … podpisują umowę z operatorem i płacą opłatę miesięczną, więc jeśli spojrzysz na telefon, który kosztuje ponad 1000 dolarów, to większość ludzi płaci za niego 30 dolarów miesięcznie, więc to jest około dolar dziennie. A więc spójrz na to, że ten telefon zastąpi twój aparat cyfrowy … zastąpi twoją kamerę wideo, zastąpi twój odtwarzacz muzyki, zastąpi wszystkie te różne urządzenia. A więc prawdopodobnie produkt jest naprawdę ważny i stwierdziliśmy, że ludzie chcą mieć taki najbardziej innowacyjny produkt a … nie jest to tanie.”

Następnie Cook omówił sytuację podatkową wyjaśniając, że chociaż iPhone jest montowany w Chinach, to jego części pochodzą z całego świata, w tym ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli chodzi o potencjalny zwrot od chińskiego rządu dotyczący zwolnienia celnego i jego wpływu na konsumentów, Cook mówi, że optymistycznie myśli, że USA i Chiny rozwiążą tę sytuację.

Następnie temat przeniósł się na rekordową wartość firmy jaką osiągnęła ona na początku sierpnia, czyniąc ją jedyną na świecie bilionową spółką notowaną w obrocie giełdowym pod względem kapitalizacji rynkowej. Cook mówi, że z jego punktu widzenia Apple “mógł powstać tylko w Ameryce” i jako taki, on i jego dyrektorzy czują się odpowiedzialni za pomoc w rozwoju kraju, w tym tworzenie miejsc pracy i zachęcanie do nauki programowania w szkołach publicznych.

Pełen zapis wywiadu możecie zobaczyć na koncie Good Morning America na Twitterze. Pojawia się tam wątek na temat aparatu w iPhone’ie XS, Memoji, monitora EKG w Apple Watch Series 4, wykrywaniu upadków i innych.

Tagi:


© 2019 AppleWorld