Tim Cook oficjalnie zapowiada usługę Apple Pay w Polsce

Tim Cook oficjalnie zapowiada usługę Apple Pay w Polsce

Published by in Pozostałe on Maj 2nd, 2018

Podczas ogłoszonych wczoraj wieczorem wyników finansowych za kolejny kwartał kalendarzowy, Tim Cook podzielił się kilkoma ważnymi szczegółami związanymi z biznesem Apple. Wśród nich najważniejszą chyba informacją jest ta, że Apple planuje rozszerzyć w niedalekiej przyszłości swoją usługę Apple Pay na Norwegię, Polskę i Ukrainę.

Cook nie dostarczył konkretnych informacji na temat potencjalnej daty premiery, poza ogłoszeniem, że nadejdzie “w ciągu najbliższych kilku miesięcy”, jednak po wielu ostatnich spekulacjach dotyczących daty premiery, to oficjalne potwierdzenie może oznaczać, że usługa może się pojawić jeszcze przed wakacjami.

Cook powiedział, że Apple Pay nadal odnotowuje silny wzrost, a serwis ustanowił nowy, wszechstronny kwartalny rekord przychodów.

Aktywacje Apple Pay podwoiły się rok do roku, a łączne transakcje Apple Pay potroiły się. Wprowadzając usługi transakcyjne w krajach takich jak Japonia, Apple Pay odnotował znaczny wzrost. Cook powiedział, że Apple Pay nie jest jednak najlepiej prosperującym systemem płatności mobilnych w Tokio.

W ciągu ostatnich kilku lat firma Apple sporo pracował nad rozszerzeniem Apple Pay o dodatkowe kraje. Usługga jest teraz dostępna w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Singapurze, Szwajcarii, Hongkongu, Francji, Rosji , Chiny, Japonia, Nowa Zelandia, Hiszpania, Tajwan, Irlandia, Włochy, Dania, Finlandia, Szwecja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Brazylia.© 2019 AppleWorld