Tim Cook ogłoszony przez CNN 'Dyrektorem generalnym Roku' 2014

Tim Cook ogłoszony przez CNN ‘Dyrektorem generalnym Roku’ 2014

cook

CNN ogłosił Tima Cooka “CEO of the Year” w roku 2014, wskazując jako powód mocny wzrost cen akcji, oraz rekordowe sprzedaże niektórych z premierowych produktów. Cook zajął pierwsze miejsce wyprzedzając wielu innych znanych dyrektorów generalnych w tym Johna Chena z BlackBerry, Mary Barra z GM i Meg Whitman z HP.

Choć CNN wskazuje głównie, że firma Apple jest znów “źrenicą oka Wall Street”, a jego akcje wzrosły w tym roku o 40 procent, to poszczególne czynniki przyczyniające się do ich wzrostu są także brane pod uwagę.

CNN twierdzi, że “Cook wykonał wspaniałą robotę” w tym roku, przeprowadzając firmę przez kilka premier nowych urządzeń,  udaną premierę iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus, a także rosnącą wszechobecnością Apple Pay w Stanach Zjednoczonych. Apogeum emocji dodał jeszcze zapowiedziany na początek 2015 roku, Apple Watch, który również wymieniany jest jako wielka wygrana dla CEO Apple.

Wyróżnienie “CEO of the Year” przyznane przez CNN jest nie pierwszym jakie Cook otrzymał w tym roku. Wcześniej w grudniu otrzymał także tytuł “Człowieka roku” przyznany przez gazetę Financial Time. Cook był również nominowany do tytułu “Człowieka roku” 2014 tygodnika Time, ale ostatecznie przegrał z Walczącymi z wirusem ebola.

Tagi:


© 2018 AppleWorld