Tim Cook: Przyszłe Mac'i, iPhone'y i iPady mogą mieć te same procesory

Tim Cook: Przyszłe Mac’i, iPhone’y i iPady mogą mieć te same procesory

Published by in Mac on Luty 16th, 2012

W rozmowie z The Wall Street Journal, Tim Cook podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, co OS X Mountain Lion oznacza dla przyszłości Maca, i zasugerował, że Apple bierze pod uwagę wielką unifikację iOS i OS X gdzieś w przyszłości.

W wywiadzie Tim Cook powiedział:

“Widzimy, że ludzie są zakochani w tej funkcjonalności i wielu aplikacjach..” powiedział Cook wskazując na swojego iPhone’a. “Wszędzie, gdzie ma to sens, będziemy to przenosić na Maka… Myślimy o wszystkim. Nie zamykamy się na nic “.

Ale jak daleko pójdą? Według Cooka laptopy Mac nadal będą istnieć obok tabletów, ale jego zdaniem Apple jest otwarte na “połączenie” tych dwóch produktów w czasie, ewentualnie przyjmując te same chipy zarówno na laptopach jak i tabletach.

“Myślimy o wszystko” – zauważa nieśmiało Cook.

Na pierwszy rzut oka, wydaje się, jakby Apple mówił tutaj o przechodzeniu laptópów w kierunku procesorów ARM choć wydaje się to mało prawdopodobne. W rzeczywistości może jednak okazać się prawdą w ciągu pięciu lat, a Apple może bardzo dobrze współdziałać z procesorami Intel wewnątrz iPada.

Zapytany, czy Microsoft jest nadal konkurencją na biurku, szczególnie z planowanym Windowsem 8, który ma zostać wydany już wkrótce Cook stwierdził”

“Naprawdę nie uważam, aby Microsoft wywierał na Apple jakąkolwiek presję.”© 2018 AppleWorld