Total War po raz kolejny

Total War po raz kolejny

GAL6057IMG201207021553100

Rome II to kolejna odsłona słynnej serii gier strategicznych Total War. Jej premiera została zaplanowana na początek września bieżącego roku, zatem już niedługo będzie mogła trafić w nasze ręce. Miłośnicy tego typu gier łączących w sobie elementy strategii turowej oraz czasu rzeczywistego już mogą zacierać ręce, bo rzecz wydaje się być co najmniej godną następczynią swych poprzedniczek, a jeśli sądzić po materiałach udostępnionych nam przez dewelopera, to znacznie je przewyższającą pod wieloma względami.

To samo, ale trochę inaczej

W grze znajdziemy wszystko to, do czego przyzwyczailiśmy się w poprzednich produkcjach Creative Assembly. Podział na część turową, podczas której będziemy zarządzać zajętymi przez nas prowincjami, ustalać wysokość podatków, rekrutować żołnierzy, oraz część bitewną, w trakcie której będziemy ścierać się z naszymi przeciwnikami, oczywiście, w czasie rzeczywistym.

Sama mapa również nie przyniesie nam wielkich zaskoczeń, jakkolwiek pojawiły się tu pewne zmiany. Tym razem nie będziemy podbijać prowincji jako takich, ale ich poszczególne regiony, co, oczywiście, w znacznym stopniu wydłuży rozgrywkę.

Na szczęście twórcom gry nie przyszło do głowy, aby nam kazać zarządzać całym tym multum ziem, bo u wiele graczy spowodowałoby dużą frustracją, a na tym żadnemu deweloperowi raczej nie zależy. Na szczęście zarządzanie poszczególnymi regionami, będzie się odbywać na poziomie prowincji.

GAL6057IMG201210050738540

Nowe możliwości taktyczne

Gra została również rozbudowana o nowe możliwości taktyczne. I tak między innymi będziemy mogli dokonywać desantu z okrętów na plażę, która zajął nasz wróg. To ciekawa opcja, pytanie tylko jak to będzie prezentowało się w praktyce. Niestety, na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Inaczej niż dotychczas będzie również wyglądało zdobywanie miast. Teraz nie wystarczy już bowiem zająć ich centralny punkt i utrzymać się tam przez dwie minuty, ale aby tego dokonać,  trzeba będzie wykonać kilka zadań, jakie zostaną nam losowo przydzielone. Nie wiadomo w tej chwili dokładnie, o jakie zadania chodzi, ale zapewne typu zgładzenie jakiegoś generała, czy zajęcie konkretnej dzielnicy miasta (w Rome II mają one być naprawdę duże, skłądające się przynajmniej z kilku dzielnic).

Wszystko to brzmi niezwykle zachęcająco, zatem już teraz warto zarezerwować odpowiednią ilość gotówki na zakup tej produkcji. Zresztą już w tej chwili można Rome II: Total War zamawiać, na przykłada w sklepie gram.pl, via online.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2019 AppleWorld