Trump przyznaje, że Tim Cook dał "dobry argument" przeciw dodatkowym opłatom celnym nałożonym na Apple

Trump przyznaje, że Tim Cook dał „dobry argument” przeciw dodatkowym opłatom celnym nałożonym na Apple

Dyrektor generalny Apple Tim Cook i prezydent USA Donald Trump spotkali się w piątek wieczorem na obiedzie, podczas którego, zgodnie ze słowami Trumpa przekazanymi dziennikarzom, omawiali wpływ dodatkowych opłat celnych nałożonych na produkty Apple importowane z Chin.

Jak informuje ReutersCook „próbował uzasadnić”, że opłaty mogą postawić Apple w niekorzystnej sytuacji, dając przewagę największemu rywalowi firmy czyli Samsungowi. W związku z tym, że produkty Samsunga są produkowane w Korei Południowej nie będą obarczone dodatkowymi opłatami celnymi. „Pomyślałem, że przedstawił bardzo przekonujący argument, więc pomyślę o tym” – powiedział Trump, przemawiając na lotnisku w Morristown w stanie New Jersey.

USA planuje nałożyć dodatkową 10-procentową opłatę celną wartą około 300 miliardów dolarów na produkty importowane z Chin od 1 września, ale w ubiegłym tygodniu opóźnił wprowadzenie tych opłat do 15 grudnia dla kilku produktów w tym iPhone’a, iPada i MacBooka. Jednak od września 10% podatkiem zostaną objęte dostawy Apple Watchy czy słuchawek AirPods.

W liście do administracji Trumpa w czerwcu Apple wezwał do odstąpienia od opłat, twierdząc, że zmniejszą one wkład firmy w gospodarkę USA i wpłyną na jej globalną konkurencyjność.


© 2020 AppleWorld