Tyle wydacie na ładowanie iPhone'a 6

Tyle wydacie na ładowanie iPhone’a 6

koszt ładowania iPhone6

Serwis oPower przeprowadził test ile rocznie użytkownik w USA zapłaci za ładowanie nowego iPhone’a 6 i 6 Plus. Na tej podstawie możemy też poznać ile będzie to kosztowało polskich użytkowników.

Korzystając z miernika zużycia energii Watts Up Pro, oPower odkrył, że pełny cykl ładowania iPhone’a 6 zużywa około 10,5 watogodzin energii elektrycznej. Jeśli takie ładowanie będziemy przeprowadzać codziennie przez 365 dni w roku to zużyjemy w sumie 3,8 kilowatogodzin. Według średniej ceny kilowatogodzina energii w USA kosztuje 12.29 centów czyli koszt roczny wyniesie ładowania iPhone’a 6 wyniesie tam 0,47 dolarów rocznie.

W Polsce średni koszt kilowatogodziny to maksymalnie 0,60 zł u najdroższego operatora. Zatem koszt roczny w przeliczeniu polskie ceny to około 2,3 złotego rocznie. To chyba nie tak wiele.

IPhone 6 Plus ma większą baterię, a więc pobiera więcej energii elektrycznej do pełnego naładowania (16,8 watogodzin). OPower szacuje jednak, że wymaga jedynie ładowania raz na 1,46 dnia. Tak więc jego ładowanie roczne kosztować będzie użytkowników iPhone’a 6 Plus około 2,5 złotego.

A jak koszt ładowania iPhone’a 6 przekłada się na koszt innych domowych urządzeń? Zobaczcie poniżej..

199504© 2018 AppleWorld