Utwór z dziesięciominutową ciszą podbija listy iTunes

Utwór z dziesięciominutową ciszą podbija listy iTunes

W przypadku niektórych samochodów, podczas podłączenia iPhone’a do portu USB w samochodzie, odtwarzanie muzyki rozpoczyna się automatycznie i zawsze zaczyna się w kolejności alfabetycznej od początku biblioteki iTunes użytkownika. Z tego powodu wielu użytkowników zawsze słyszy ten sam utwór, zwykle zaczynający się od “A”, za każdym razem gdy podłączają swój telefon do samochodu. W tym tygodniu potencjalne rozwiązanie tego problemu wzbiło się na szczyt listy iTunes w formie dziesięciominutowej cichej piosenki zatytułowanej “A a a a very good song” 

Utworzona przez Samira Mezrahi piosenka daje użytkownikom pełne dziewięć minut i pięćdziesiąt osiem sekund na znalezienie utworu, który chcą usłyszeć po podłączeniu telefonu iPhone do samochodu przez USB. Mezrahi pobiera 2,99 zł za każde pobranie utworu bez muzyki, chociaż subskrybenci Apple Music mogą go po prostu dodać do swojej biblioteki bezpłatnie.

“A a a very good song” trafił do iTunes w środę 9 sierpnia, a do czasu pisania tego artykułu znajduje się na 46 miejscu listy iTunes ‘Top Songs’ w USA. Piosenka wzbiła się o 21 miejsc w ciągu jednego dnia. Jeśli nadal będzie się tak wspinać to może wyprzedzić artystów takich jak Ed Sheeran, Kendrick Lamar i Miley Cyrus.

Dla wielu użytkowników CarPlay lub osób, które łączą się w samochodzie z iPhone’me przez Bluetooth, zjawisko automatycznego odtwarzania w iTunes nie jest problemem jednak został on odkryty w szeregu różnych marek i systemów samochodowych. Jak wskazał Redditor, dla użytkowników, którzy nie mają subskrypcji Apple Music i którzy nie chcą płacić 2,99 złotych za dziesięciominutowy cichy utwór, mogą stworzyć własne ciche nagrania i dodać je do telefonu przez iTunes.

Tagi:

© 2019 AppleWorld