Użytkownicy MacBook'ów Pro Retina skarżą się na odchodzenie od ekranu powłoki antyrefleksyjnej

Użytkownicy MacBook’ów Pro Retina skarżą się na odchodzenie od ekranu powłoki antyrefleksyjnej

Published by in Mac on Marzec 16th, 2015

MacBook-Pro-Coating

Coraz większa grupa użytkowników wypowiada się na forum wsparcia Apple, jak i wszelakich innych formach dyskusyjnych związanych z Apple wyrażając swoje skargi na temat odchodzenia i rozdzielania się od ekranu powłoki antyrefleksyjnej w MacBook’u Pro Retina. Wygląda na to że problemy z wyświetlaczem ma kilka modeli MacBook’ów Pro, w tym te od połowy 2012 roku do modeli z połowy 2014 sprzedawane w okresie od czerwca 2012 do teraz.

Wygląda to tak, jakby powłoka antyrefleksyjna odklejała się na skutek różnych okoliczności, w tym kontaktu z klawiszami i gładzikiem kiedy komputer jest zamknięty, ale także przy stosowaniu środków czyszczących do ekranów czy korzystaniu ze ściereczek z mikrofibry. Choć problem jest zwykle widoczny w małych obszarach ekranu, to niektórzy użytkownicy prezentują zdjęcia, gdzie powłoka antyrefleksyjna odchodzi na praktycznie całym wyświetlaczu.

“Miałem dokładnie ten sam problem, a postępowałem zgodnie z instrukcją czyszczenia na stronie Apple: ściereczka i mała ilość wody”, pisze jeden z użytkowników forum. “Próbowałem usunąć ślad w rogu mojego ekranu, który na początku pojawił się na panelu. Zaczęło to rosnąć i wyglądało jakby powłoka ekranu zaczęła się rozwarstawiać. Zaczęło się na górze mojego wyświetlacza i rozszerzyło na ekran kamery. Sprawdziłem problem w internecie i okazało się na forum, że z problemem nie jestem sam oraz, że powinienem za niego wziąć się sam Apple. ”

Dotknięci problemem użytkownicy byli świadkami mieszanych reakcji ze strony Apple. Choć niektórym użytkownikom MacBook’ów Pro Retina objętych roczną gwarancją lub planem AppleCare Protection udało się uzyskać bezpłatną wymianę ich notebook’ów, to inni zostali odesłani z tłumaczeniem, że jest to uszkodzenie kosmetyczne nie objęte gwarancją z propozycją naprawy ich notebook’ów za opłatą kosztującą setki a nawet tysiące złotych.

Retina-MacBook-Pro-Coating-800x600

Jeden z naszych czytelników zwrócił się do nas z tą kwestią już kilka miesięcy temu. Polski serwis nie uwzględnił oczywiście reklamacji tłumacząc, że ekran był czyszczony nieodpowiednimi środkami chemicznymi co oczywiście nie było prawdą.

Choć kwestia powłoki antyrefleksyjnej nie jest nowa, a skargi sięgają co najmniej sierpnia 2013, problem zaczął w ostatnich tygodniach nabierać tempa. Problem był już przeglądany przez ponad 90 000 internautów i jest w nim blisko 400 odpowiedzi.

Apple nie zareagował jeszcze na prośby o komentarz.


© 2019 AppleWorld