Użytkownicy OS X Yosemite doświadczają problemów z odtwarzaniem filmów z Youtube w Safari

Użytkownicy OS X Yosemite doświadczają problemów z odtwarzaniem filmów z Youtube w Safari [Aktualizacja]

YouTube

Najnowsza aktualizacja do OS X Yosemite 10.10.1, wydaje się być przyczyną problemu niektórych użytkowników, którzy nie są w stanie odtwarzać filmów na YouTube w Safari. Według wątków na forum pomocy technicznej firmy Apple i forum produktów Google, niektórzy użytkownicy, którzy próbują odtwarzać filmy z YouTube widzą tylko czarny ekran z przycinającym się dzwiękiem lub nawet bez niego.

Inni użytkownicy są w stanie odtwarzać filmy, ale widząc krótki komunikat o błędzie zanim film zaczyna grać, a jeszcze inni użytkownicy podczas próby odtworzenia filmu obserwują kompletne zawieszenie się przeglądarki. U niektórych użytkowników, problemy pojawił się dopiero kilka dni temu, co sugeruje, że problem może leżeć ostatecznie po stronie YouTube’a.

YouTube problem

Powiem szczerze, że sam zaważyłem dziś podobny problem i doświadczyłem zawieszenia się przeglądarki chcąc posłuchać sobie muzyki z YouTube. Co ciekawe, niektóre klipy odtwarzane są bez problemu, a niektóre całkowicie blokują Safari. Użytkownicy na forach wsparcia próbowali różnych metod, w celu rozwiązania tego problemu, w tym wyzerowanie pamięci PRAM, wyczyszczenie ciasteczek i pamięci podręcznej, ale nie wydaje się aby te metody w czymkolwiek pomagały.

Filmy YouTube odtwarzane są bezproblemowo na alternatywnych przeglądarkach takich jak Chrome i Firefox, więc do momentu wydania poprawki to jedyne obejście dostępne do bezproblemowego oglądania filmów.

Aktualizacja: Użytkownicy OS X 10.10.0 również zgłaszają problem sugerując, że jest to rzeczywiście problem YouTube.© 2018 AppleWorld