W 2015 roku możemy zobaczyć iPhone'a 6 mini z 4-calowym wyświetlaczem

W 2015 roku możemy zobaczyć iPhone’a 6 mini z 4-calowym wyświetlaczem

iphone-6-mini

Fani Apple, którzy byli rozczarowani wprowadzeniem dużego ekranu w iPhone’ie 6 i iPhone’ie 6 Plus we wrześniu tego roku, mogą wkrótce zobaczyć 4-calowego iPhone’a o wyglądzie iPhone’a 6, który może pojawić się w 2015 roku.

Timothy Arcuri, analityk z Cowen and Company, stwierdził w wydanej nocie dla inwestorów, że Apple może pracować nad telefonem 4-calowym, którego nazwie iPhone 6 mini.

Apple Insider, który otrzymał kopię wydanej noty, dodaje również, że specyfikacja mini urządzenia ma być podobna do obecnej z iPhone’a 5S, ale wygląd ma być przejęty z iPhone’a 6. Jeśli przewidywania Arcuri okażą się prawidłowe, to iPhone 6 mini może zastąpić iPhone’a 5C – najtańszą wersję smartfonu na rynku. Analityk dodał również, że Apple może liczyć na Qualcomm jako dostawcę komponentów do iPhone’a 6 mini w celu utrzymania jego niższej ceny.

Firma Apple we wrześniu tego roku wypuściła dwa telefony z dużymi ekranami, iPhone’a 6 oraz 6 Plus, pokazując, że jest gotowa na zmiany w celu zaspokojenia głosów rynku. Jednak niektórzy obserwatorzy odebrali ten ruch firmy jako niespodziankę, biorąc pod uwagę uwagi przekazywane przez Apple wcześniej.

Arcuri nie tylko wywołał plotki o iPhone’ie 6 mini, ale również powiedział, że prace nad często wspominanym 12,9-calowym tabletem Apple także już trwają i może on zostać zaprezentowany na wiosnę przyszłego roku. Mówi się, że tablet ma “ożywić” kategorię produktu. Firma Apple planuje sprzedać od 15 do 20 milionów sztuk tabletu w początkowej fazie sprzedaży.© 2018 AppleWorld