W najnowszej wersji macOS Apple ostrzega, gdy wyświetlacz komputera korzysta ze znacznej części energii

W najnowszej wersji macOS Apple ostrzega, gdy wyświetlacz komputera korzysta ze znacznej części energii

Published by in Mac on Styczeń 18th, 2017

Apple reklamuje, że najnowsze modele MacBooków Pro zapewniają do 10 godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu do przeglądania stron internetowych i odtwarzania filmów iTunes, ale ostateczny czas użytkownika może się różnić w zależności od czynników, takich jak jasność wyświetlacza, uruchomionych aplikacji i podłączonych urządzeń zewnętrznych.

Z tego powodu, Apple wymienia aplikacje wykorzystujące dużą ilości energii w menu baterii w pasku menu MacOS. Funkcja ta umożliwia użytkownikom monitorowanie, które aplikacje czerpią dużo energii i wpływają na żywotność baterii, czy to wbudowane narzędzie Spotlight czy żądna władzy przeglądarka internetowa z kilkoma kartami otwartymi.

Teraz Apple poszedł o krok dalej i rozszerzył tę funkcję dołączając do niej jasność wyświetlacza. W najnowszej wersji beta MacOS Sierra, kiedy wyświetlacz Macu jest ustawiony powyżej 75% jasności, a przynajmniej 13 z 16 karby-nowa pozycja o nazwie “Display Brightness” znajduje się na liście w menu baterii.

Kliknięcie w “Display Brightness” obniża jasność komputerów Mac do 75%. Podobnie, gdy zaktualizujemy MacBooka Pro o czwartą betę MacOS Sierra 10.12.3, jasność wyświetlacza zostanie automatycznie obniżona do 75%. Jest to ten sam poziom jasności jaki Apple używa podczas najnowszych testów baterii MacBooka Pro.

Żywotność baterii w najnowszych modelach MacBooka Pro to temat kontrowersyjny od czasu wprowadzenia notebooków w październiku. Wielu użytkowników zgłosiło zaledwie trzy do sześciu godzin życia baterii na jednym ładowaniu, korzystając czasem tylko z podstawowego przeglądania stron internetowych bez innych intensywnych zadań.

Apple konsekwentnie utrzymuje swoje stanowisko reklamując żywotność baterii najnowszego MacBooka Pro. Usunął jednak wskaźnik “pozostały czas” naładowania baterii w MacOS Sierra 10.12.2, zwracając uwagę, że szacunki “nie mogły precyzyjnie nadążać za tym co robią użytkownicy” z powodu “dynamicznego sposobu” w jaki ludzie używają swoich komputerów Mac.

Nowa funkcja jest obecnie ograniczona dla beta testerów. Stanie się ona ogólnie dostępna, gdy MacOS 10.12.3 zostanie oficjalnie wydany w ciągu najbliższych dni.


© 2019 AppleWorld