Wasze starsze 32-bitowe aplikacje nie będą działać po zainstalowaniu iOS 11

Wasze starsze 32-bitowe aplikacje nie będą działać po zainstalowaniu iOS 11

Kiedy dziś wieczorem na miliony urządzeń iOS trafi zaktualizowany system iOS 11, starsze 32-bitowe aplikacje, które nie zostały zaktualizowane do działania na iOS 11 nie będą już działać.

Jeśli będziecie chcieli otworzyć jedną z takich 32-bitowych aplikacji, iOS 11 nie otworzy jej i pokaże komunikat, że aplikacja musi zostać zaktualizowana, aby współpracować z nowym systemem operacyjnym. Podczas wyszukiwania w nowym sklepie App Store nie będą one również dostępne, znikną również z listy aplikacji na karcie Zakupione.

Apple nie informuje zbyt głośno o bliskim braku wsparcia dla 32-bitowych aplikacji, więc jeśli korzystacie regularnie z takich aplikacji może być dla wstrząsem fakt, że przestanie działać. Obecni użytkownicy iOS 10 mogą sprawdzić czy na ich urządzeniu iOS znajdują się jakieś 32-bitowe aplikacje. Przechodząc do Ustawienia > Ogólne> To urządzenie > Programy można wyświetlić listę przestarzałych aplikacji, które przestaną działać na iOS 11.

Firma Apple próbowała jednak już od jakiegoś czasu ostrzec klientów. Począwszy od uruchomienia iOS 10.1 w październiku 2016 roku uruchomienie 32-bitowej aplikację informowało klientów, że starsze aplikacje “mogą spowolnić iPhone’a”. Od iOS 10.3 udostępniono bardziej wyraźną wiadomość: “Ta aplikacja nie będzie działać z przyszłymi wersjami iOS”.

Firma Apple rozpoczęła proces przejścia na 64-bitowe aplikacje wraz z premierą iPhone’a 5S, który pojawił się we wrześniu 2013 roku. Od czerwca 2015 r. wszystkie aplikacje i aktualizacje aplikacji wymagały korzystania z architektury 64-bitowej, więc wszystkie aplikacje 32-bitowe nie zostały zaktualizowane co najmniej dwa lata.

iOS 11 jest kompatybilny tylko z urządzeniami wyposażonymi w procesor 64-bitowy, co oznacza, że działa on z wszystkimi urządzeniami wyposażonymi w układ A7 lub nowszy. W szczegółach iOS 11 jest zgodny z iPhone’em 5S, SE, 6 Plus, 6, 6S Plus, 6S, 7 Plus i 7, a także nową, piątą generacją iPada, iPadem Air, iPadem Air 2, wszystkimi modelami iPada Pro, iPadem mini 2 i nowszym oraz iPodem Touch 6 generacji.

Tagi:


© 2018 AppleWorld