Większy iPhone 6 może nazwać się iPhone 6 Plus

Większy iPhone 6 może nazwać się iPhone 6 Plus

iphone_5s_6__side_grass

Choć Apple planuje zaprezentować jutro dwa iPhone’y w wersjach 4,7 i 5,5-calowych, to do tej pory było zaskakująco mało informacji na temat tego, jak oba urządzenia mogą się nazwać. Według nowego raportu Mac Otakara, Apple może nazwać mniejszy, 4,7-calowy model iPhone’a po prostu jako “iPhone 6”, natomiast większą wersję, 5.5-calową jako “iPhone 6 Plus.”

Nie wiadomo, z jakich źródeł Mac Otakara czerpała informacje, ale strona dostarczyła dokładnych prognoz w przeszłości. Co ciekawe, schemat nazewnictwa “Plus” w rzeczywistości sięga bardzo wczesnych plotek o iPhone’ie, gdzie urządzenie zostało ponoć określane jako “iPhone Math” co błędnie wielu tłumaczyło na “iPhone Plus”. Inna propozycje nazwy 5,5-calowego iPhone’a kierowały się w stronę nazwy “iPhone Air”, która to pojawiła się w chińskich źródłach i wydawała się pasować do reszty lineupu “Air”, w tym MacBook’a Air i iPada Air. ”

Z około 24 godziny poznamy oficjalne nazwy tych dwóch nowych urządzeń. Wraz z iPhone’em 6, oczekuje się zaprezentowania długo wyczekiwanego “iWatch” oraz mobilnego systemu płatności Apple.

Tagi:


© 2018 AppleWorld