WWDC 2012 – Mountain Lion już w Lipcu za 19,99 dolarów

WWDC 2012 – Mountain Lion już w Lipcu za 19,99 dolarów

Published by in Mac on Czerwiec 13th, 2012

Na wydarzeniu inaugurującym WWDC 2012 Apple ogłosił czas premiery, oraz koszt następnej zapowiadanej już wcześniej wersji systemu operacyjnego Mac – Mountain Lion. Zaprezentowano także kilka jego nowych funkcji, w tym dictation, zakładkę iCloud, oraz Power Nap.

Mountain Lion ukaże się w lipcu i będzie dostępny przez Mac App Store za 19,99 dolarów, a na wszystkich Makach zakupionych od minionego poniedziałku będzie można pobrać uaktualnienie za darmo.

Nowością w Mountain Lion będzie zintegrowana z całym systemem operacyjnym funkcja dictation umożliwiająca słowne wprowadzanie tekstu w każdej aplikacji. O Dictation zrobiło się głośno w maju, kiedy to wypatrzono pliki zasobów na liście skrótów klawiaturowych Safari, które wskazywały na funkcję Dictation.

Zakładka iCloud to kolejna nowość w Safari na Mac. Karta iCloud pokaże wszystkie karty otwarte w Safari na wszystkich innych urządzeń iOS i Mac zalogowanych na to samo konto iCloud. Safari również uzyska jednolity pasek wyszukiwania i pasku adresu, aby usprawnić interfejs.

Power Nap to nowa funkcja, która będzie pilnowała pewne zadania w tle, gdy Mac jest ładowany i uśpiony. Pobierane będą nowe e-maile, Time Machine automatycznie się uruchomi, zaktualizują się aplikacje oraz inne działania, które będzie można zaprogramować w Power Nap.

Ostatecznie system zawierać ma ponad 200 nowych funkcji, które wszystkie zobaczymy na pewno już w lipcu.© 2018 AppleWorld