Wyrzucane obudowy komputerów Power Mac G5 wykorzystane w nowoczesnych meblach biurowych

Wyrzucane obudowy komputerów Power Mac G5 wykorzystane w nowoczesnych meblach biurowych

sam_3372-2

Komputer Power Mac G5 ma charakterystyczny aluminiowy design, który dla wielu był wyznacznikiem nowego stylu kiedy pojawił się na rynku w 2003 roku. Zainspirowany jego wyglądem i swoistą wyjątkowością, projektant Klaus Geiger postanowił wykorzystać je do stworzenia nowoczesnej linii mebli, ponieważ według niego maszyny są “po prostu zbyt dobre, aby zostały wyrzucone”.

W ramach projektu trafnie zatytułowanego “Benchma(r)c”, Geiger starannie stworzył ławkę, wykorzystującą drewniany blat stanowiący pomost pomiędzy dwoma urządzeniami Power Mac G5. Obrobione drewno doskonale dopasowuje się do krzywizn obudowy Power Maca.

bench_short02_benchmarc1

g5_mocc88bel03

Oprócz ławki, Geiger ma również w planach przygotowanie ruchomego stołu konferencyjnego, szafek na dokumenty i wiele więcej z wykorzystaniem wyrzuconych urządzeń Power Mac. Dodatkowo, koncepcja posiada również wizualizację całego biura pełnego mebli zaprojektowanych ze starych jednostek Power Mac G5.

Co ciekawe, projekt wykorzystywanie starych urządzeń Apple do recyklingu jest bardzo popularny. Widziałem już zarówno iMaca jak i Mac Pro, które zostały przekształcone w akwarium dla ryb, a Power Mac G3 przerobiony na skrzynkę pocztową.© 2018 AppleWorld