Wysoki koszt szafirowych wyświetlaczy może ograniczyć produkcję 5,5-calowego iPhone'a 6

Wysoki koszt szafirowych wyświetlaczy może ograniczyć produkcję 5,5-calowego iPhone’a 6

Published by in iPhone on Maj 6th, 2014

iphone61

Nowy post w serwisie Weibo powołując się na źródła z łańcucha dostaw twierdzi, że 5,5-calowy iPhone może mieć ograniczone zasoby produkcyjne, a wszystko to dzięki zastosowaniu wysokiej jakości szafiru w wyświetlaczu tego modelu. Według raportu, wysokie koszty wytwarzania szafiru mogą utrudnić Apple włączenie tego odpornego na zarysowania materiału w masową produkcję swoich smartfonów.

Raport zwraca uwagę, że szafirowy wyświetlacz może kosztować Apple 1743 juanów (czyli ok. 280 $) w samych materiałach, co jest znaczącym wzrostem w stosunku do 44 dolarów na jakie szacuje się koszt 4-calowego wyświetlacza Retina używanego w iPhone’ie 5S. Ten dodatkowy koszt mógłby być powodem wzrostu ceny detalicznej nowej generacji iPhone’a o około 50 procent, co mogłoby przesunąć smartfon poza granicę przystępności dla większości konsumentów.

Ostatnie doniesienia sugerują, że koszt szafirowego ekranu waha się w okolicach 1743 juanów (ok. 280 dolarów), co podniosłoby ostateczny koszt urządzenia do około 8000 juanów (ok.1285 $) – przynajmniej w Chinach. W tej chwili iPhone 5S 16 GB kosztuje 5288 juanów w Chinach (ok. 850 $), podczas gdy mocniejsza wersja 64 GB jest sprzedawana za cenę 6888 juanów (ok.1106 $)

Informacje te odpowiadają wcześniejszemu raportowi analityka Ming-Chi Kuo, który zasugerował, że ograniczenia dostaw mogą zmusić Apple do wprowadzenia szafirowego wyświetlacza tylko w modelach premium takich jak 64GB wersja 5,5-calowego iPhone’a 6.

Choć Apple wciąż kupuje szafir od innych dostawców, to firma zaczyna produkować materiał w małych ilościach w swoim zakładzie w Arizonie. Zakład produkujący szafir, który jest finansowany przez Apple i zarządzany przez GT Advanced docelowo ma być w stanie wyprodukować od 100 do 200 milionów szafirowych wyświetlaczy, czyli ilość wystarczającą dla całej linii urządzeń.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Tagi:


© 2018 AppleWorld