Wyświetlacze OLED mogą trafić do iPhone'ów dopiero w 2018 roku

Wyświetlacze OLED mogą trafić do iPhone’ów dopiero w 2018 roku

534A1719

Apple planuje przejść na wyświetlacze OLED w iPhone’ach od roku 2018, wynika z informacji podanych przez japońską stronę Nikkei. Raport twierdzi, że Apple powiadomił dostawców o swoich planach na przyszłość, a LG Display już planuje ulepszenia w produkcji wysokiej jakości wyświetlaczy OLED.

Według raportu, LG Display i Samsung Electronics będą prawdopodobnie dzielić dużą część produkcji paneli OLED dla przyszłych iPhone’ów. Przejście Apple na ekrany OLED może mieć “poważne konsekwencje” dla aktualnych dostawców wyświetlaczy LCD dla Apple, firmy Sharp i Japan Display, z których ten ostatni opiera się na Apple w 30% swojej działalności.

Samsung Electronics jest obecnie jedyną firmą, która może masowo produkować ekrany OLED do smartfonów. LG Display posiada linię produkcyjną wyświetlaczy OLED dla ekranów telewizyjnych. Biorąc to pod uwagę to, obie firmy mogą dostarczyć dużą część wyświetlaczy dla Apple. […]

Ze względu na masową liczbę wysyłanych iPhone’ów i techniczne wyzwania produkcyjne z wyświetlaczami OLED, raport twierdzi, że firma będzie prawdopodobnie nadal sprzedawać iPhone’y z ekranami LCD obok nowych modeli z wyświetlaczami OLED.

Popularne smartfony Galaxy firmy Samsung są wyposażone w wyświetlacze AMOLED, tak jak Apple Watch, ale iPhone’y posiadają wyświetlacze LCD od pierwszego modelu wypuszczonego ponad osiem lat temu.

Wyświetlacze OLED mogą zapewnić lepszą ostrość obrazu i jaśniejsze kolory w porównaniu do wyświetlaczy LCD, ale na ogół mają krótszą żywotność i wyższe koszty wytwarzania. Apple jest podobno w trakcie “konsultacji z producentami wyświetlaczy OLED” nad całą technologią w celu wyeliminowania potencjalnych wad.

Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo niedawno zauważył, że jest mało prawdopodobne, aby Apple przeszedł na wyświetlacze AMOLED w iPhone’ah w ciągu co najmniej trzech najbliższych lat, twierdząc, że jego główny dostawca Foxconn przygotowuje się do inwestowania w nowoczesne linie produkcyjne TFT-LCD w Chinach do produkcji seryjnej w 2018 roku.© 2018 AppleWorld