Zainstaluj iOS 5 na iPhone'ie 2G/3G lub starym iPodzie Touch korzystając z WhiteD00r

Zainstaluj iOS 5 na iPhone’ie 2G/3G lub starym iPodzie Touch korzystając z WhiteD00r

Czy posiadacie jeszcze pierwszą lub grugą generację iPoda Touch lub iPhone’a 2G/3G? Jeśli tak, to prawdopodobnie chcielibyście też móc skorzystać ze wszystkich funkcji jakie daje iOS 5: wielozadaniowości, przypomnień, iCloud itd. Dotychczas nie było to jednak możliwe. Aż do dziś.

Dzięki Whited00r, możecie uzyskać najlepsze cechy iOS 5 na starym iPodzie Touch lub iPhone’ie 3G i nie wymaga to jailbreaka.

Jak to działa? Whited00r Dev Team zbudowanł niestandardową wersję oficjalnego iOS 5, specjalnie przygotowaną pod rodzinę urządzeń ARM6: iPhone 2G i 3G oraz iPod Touch 1G i 2G. Wystarczy pobrać plik ipsw i zainstalować go na urządzeniu za pomocą iTunes, podobnie jak regularnie aktualizowane oprogramowanie. Instrukcja instalacji podana jest tutaj. To banalnie proste.

Gdy urządzenie zostanie przywrócone za pomocą WhiteD00r 5.1, będziecie posiadać większość najlepszych funkcji iOS 5, w tym wielozadaniowość, foldery, kiosk z prasą.

Niestety, jest pewien minus. Wersja ta nie posiada Centrum Powiadomień oraz traci się dostęp do App Store z telefonu. Można nadal pobierać, kupować, ściągać i instalować aplikacje poprzez iTunes.

Nie próbowaliśmy Whited00r osobiście – gdyż nie mamy żadnych urządzeń iOS na których moglibyśmy przeprowadzić testy. Jednak wygląda na to, że to prawda a fora pełne są zadowolonych użytkowników. Jeśli masz starego iPoda Touch lub iPhone’a i zechcecie spróbować opisanego sposobu napiszcie w komentarzu swoje wrażenia.

Whited00r możecie pobrać tutaj.© 2018 AppleWorld