Zarówno 9,7-calowy iPad Pro jak i iPhone SE posiadają 2GB RAM

Zarówno 9,7-calowy iPad Pro jak i iPhone SE posiadają 2GB RAM

ipadproiphoneseram-800x600

Apple nigdy nie ogłasza ilości pamięci RAM w swoich urządzeniach iOS, tak że metryka ta często pozostaje tajemnicą aż do rozebrania urządzenia oraz testów porównawczych. Matthew Panzarino z TechCrunch miał już w rękach iPhone’a SE i nowego iPada Pro i był w stanie skorzystać z aplikacji sprawdzającej pamięć RAM w celu jego określenia w obu urządzeniach.

W oparciu o jego badania wygląda na to, że zarówno iPhone SE jak i 9,7-calowy iPap Pro posiadają 2 GB pamięci RAM.

2GB RAM stawia iPhone’a SE na równi z iPhone’em 6S i iPhone’em 6S Plus, z których oba posiadają również 2GB pamięci RAM. Jednak dla 9,7-calowego iPada Pro, 2 GB pamięci RAM oznacza, że jego wydajność nie będzie mogła się mierzyć z 12,9-calowym iPadem Pro, który jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM.

Jak niedawno odkryto, 9,7-calowy iPad Pro posiada również nieco mniej podkręcony procesor A9X, co jest kolejnym czynnikiem, który wpłynie na jego nieco mniejszą wydajność w porównaniu do większego tabletu.

Testy Geekbench opublikowane przez Panzarino sugerują, że iPhone SE nie jest słabszy w porównaniu do iPhone’a 6S, a oba procesory A9 pracują na taktowaniu 1.85GHz. W dniu testu, iPhone SE otrzymał w teście single-core wynik 2538 punktów, a w teście multi-core wynik 4421, na równi lub nieznacznie lepszy niż testy przeprowadzone na iPhone’ie 6S.

iphonesegeekbench-800x532

Biorąc pod uwagę posiadanie tego samego procesora i tyle samo pamięci RAM, iPhone SE jest tak samo potężny jak iPhone 6S mimo swej znacznie mniejszej obudowy i niższej ceny. Natomiast nowy iPad Pro jest mniej wydajny niż jego większy brat, ma swoje unikalne cechy, w tym aparat 12 megapikseli z lampą błyskową i unikalny wyświetlacz True Tone.© 2018 AppleWorld