Zdjęcia 12-calowego MacBook'a Air pokazują wyświetlacz bez ramek i polerowane logo Apple

Zdjęcia 12-calowego MacBook’a Air pokazują wyświetlacz bez ramek i polerowane logo Apple

Published by in Mac on Styczeń 23rd, 2015

MacBook Air Retina

Zaledwie kilka dni po raporcie twierdzącym, że dostawca Apple, firma Quanta Computers, rozpoczęła rozkręcanie produkcji prawdopodobnego 12-calowego MacBooka Air, chińska strona iFanr opublikowała kilka zdjęć tego, co uważa za ekran tego właśnie komputera.

macbook_air_12_display_1

Zdjęcia przedstawiają wyświetlacz i metalową powłokę nadchodzącego, 12-calowego urządzenia porównaną do obecnego, 13-calowego MacBook’a Pro oraz 9,7-calowego iPada. Jego rozmiary ewidentnie pasują do tych o których informowano już wcześniej. Wyświetlacz ma jednak dwie zauważalne różnice w stosunku do obecnego MacBook’a Air. Po pierwsze, zamiast podświetlanego logo Apple na tyle ekranu, jak to ma miejsce w komputerach przenośnych firmy Apple, widzimy polerowane, metalowe logo podobne bardziej do tych jakie mamy widoczne w iPadach. IFanr spekuluje, że zmiana może być związana ze szczupłością urządzenia.

macbook_air_12_display_3

Po drugie, wyświetlacz nie posiada szarych ramek wokół ekranu, stosowanych w obecnych modelach MacBook’a Air. Zamiast tego, widać najwyraźniej całkowicie przeszkloną powierzchnię od krawędzi do krawędzi wyświetlacza, czyli coś co mamy stosowane w MacBook’ach Pro Retina. W połączeniu z czarnymi ramkami pod spodem, trudno jest zobaczyć gdzie kończy się wyświetlacz, a ramki zaczynają być widoczne dopiero po włączeniu komputera. Wcześniejsze renderingi 12-calowego MacBooka Air w oparciu o informacje z wewnątrz firmy Apple pokazywały jednak szare obramowania podobne do tych obserwowanych w bieżącym MacBook’u Air.

macbook_air_12_display_2

12-calowy MacBook Air będzie miał podobno mniej więcej taki sam rozmiar jak 11-calowy MacBook Air. Zastosowanie mniejszych ramek wokół wyświetlacza ma zrekompensować większy rozmiar wyświetlacza. Zdjęcia porównawcze przedstawione przez iFanr pokazują znacznie mniejszy rozmiar urządzenia 12-calowego w porównaniu do 13-calowego MacBooka Pro.

12inchmacbookair2

Oczekuje się, że następna generacja MacBooka Air, wyposażona będzie w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości (może sklasyfikowany jako Retina) oraz nowe procesory Broadwell Core M, które pozwolą na cienką konstrukcję bez wentylatora. Inne doniesienia twierdziły również, że 12-calowy MacBook Air pozbawiony będzie niemal wszystkich portów jakie tradycyjnie można znaleźć w linii MacBooków Air, oferując jedynie wyjście słuchawkowe, parę mikrofonów, oraz port USB typu C, który może obsługiwać zarówno ładowanie jak i połączenie zewnętrzne.© 2018 AppleWorld