Zmiany w iOS 12 dla iPadów sugerują pojawienie się w tym roku przeprojektowanych iPadów z Face ID i bez przycisku Home

Zmiany w iOS 12 dla iPadów sugerują pojawienie się w tym roku przeprojektowanych iPadów z Face ID i bez przycisku Home

Published by in iPad on Czerwiec 5th, 2018

Mówi się, że Apple pracuje nad nowym, flagowym iPadem Pro 2018, który jak powszechnie się uważa przyjmie wiele elementów wyglądu z iPhone’a X, w tym Face ID i brak przycisku Home, a kilka zmian, które zostały niedawno odkryte w iOS 12, wydaje się potwierdzać te doniesienia.

Według wczorajszych doniesień, Apple ulepszył gesty iPada w iOS 12, aby dostosować je do gestów na iPhone’ie X. Na przykład przesuwając palcem w górę od docka, przenosimy się na ekran główny, tak jak ma to miejsce w iPhonie X bez przycisku Home.

Podobnie, przesuwają palcem w dół z górnego prawego rogu iPada, wywołujemy Centrum sterowania zamiast przesunięcia od dołu. Ten gest został pierwotnie wprowadzony w parze z wycięciem iPhone’a X, w którym znajdują się zaawansowane czujniki wykrywające twarz firmy Apple i pozostawiające “uszy” po obu jego stronach.

Podobnie, zmieniono pasek stanu w interfejsie iPada, aby uwzględnić możliwe wycięcie. W iOS 12 – godzina, dzień i data są zlokalizowane w lewej górnej części ekranu, natomiast z prawej wyświetla się wskaźnik Wi-Fi/LTE, wskaźnik Bluetooth i żywotność baterii.

Oczywiście możliwe jest, że Apple po prostu wprowadził zmiany na pasku zadań i menu do iPada, aby stworzyć analogię interfejsu w całym zestawie urządzeń iOS, ale prawdopodobnie jednak Apple toruje drogę do przeprojektowanych iPadów, o których powszechnie mówi się, że pojawią się jeszcze w tym roku.

Według listopadowego raportu Bloomberga, następna generacja iPada Pro będzie miała cieńsze krawędzie, szybszy procesor, niestandardowy układ GPU firmy Apple i kamerę TrueDepth z obsługą Face ID. Nowe urządzenie prawdopodobnie nie będzie posiadać już przycisku Home.© 2019 AppleWorld