Najnowsze reklamy tabletu Samsung Galaxy Tab S znów atakują iPada

Najnowsze reklamy tabletu Samsung Galaxy Tab S znów atakują iPada

Published by in iPad on Lipiec 12th, 2014

Samsung Galaxy Tab S

W zeszłym tygodniu, firma Samsung opublikowała reklamę anty-iPhone’ową wyzywając użytkowników iPhone’a od „podpierających ściany” i mającą za cel promowanie swojego smartfona Galaxy S5. Wczoraj firma południowokoreańska wypuściła dwie nowe reklamy promujące swój nowy tablet Galaxy Tab S, w których także nie odpuszcza Apple. 

W pierwszej reklamie Samsunga widzimy płaczące dziecko i walczącego z nim tatę nad iPadem, który nie jest w stanie wyświetlać dwóch aplikacji na raz. Dziecko chce oglądać film, podczas gdy ojciec próbuje być na bieżąco z wynikami sportowymi. Po zamianie go na Galaxy Tab S, który może wyświetlać wiele aplikacji na raz, zarówno tata jak i dziecko są szczęśliwi.

Druga reklama jest porównaniem wyświetlacza iPada i wyświetlacza Galaxy Tab S. W reklamie, dwaj przyjaciele oglądają ten sam horror na iPadzie i na Samsungu Galaxy Tab S. W scenie przedstawiającej ciemną postać na czarnym w tle pokazanej na obu tabletach nie pojawia się ona na ekranie iPada.

Co tutaj poszło nie tak? Ach tak, to nie Super AMOLED. A co jeśli to będzie Samsung Galaxy Tab S? W porównaniu do innych wyświetlaczy LCD, Super AMOLED daje 100 razy większy kontrast. Zamiast 1000:1, masz kontrast 100 000:1. Konwencjonalne wyświetlacze LCD uzyskują kolor za pomocą podświetlenia, ale Super AMOLED wyłącza piksel po pikselu, każdy emitując własne światło. Dlatego można zobaczyć wszystkie drobne szczegóły i różne odcienie czerni, które inne wyświetlacze LCD nie mogą pokazać.

Po raz pierwszy zaprezentowany w czerwcu, najnowszy tablet Samsunga, Galaxy Tab S wyposażony jest w wysokiej rozdzielczości (2560 x 1600) Super AMOLED. Podczas swojej prezentacji, Samsung reklamował jakość wyświetlania tabletu sugerując, że ma dokładniejszy zakres kolorów, lepszy kontrast i większą widoczność na zewnątrz niż typowy wyświetlacz LCD. Galaxy Tab S jest również najcieńszym tabletem Samsunga oferując dodatkowo czujnik linii papilarnych, 11-godzinny czas pracy akumulatora oraz wielozadaniowość w Androidzie.

IPad Air dysponuje wyświetlaczem Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 i 3,1 milionach pikseli. Mimo, że nie jest obecnie w stanie uruchomić dwóch aplikacji na jednym ekranie, to mówi się, że Apple pracuje nad tą funkcją. Apple pracuje również nad nową wersją iPada Air i iPada mini Retina, z których oba zgodnie z oczekiwaniami mają być wyposażone w czytniki linii papilarnych Touch ID i procesory A8. • Filip

  Posiadałem kiedyś flagowa samsunga s4 wyświetlacz amoled robi na początku świetne wrażenie. Kolory są mega ostre i wyraźne, ale po pewnym czasie zwracasz uwagę na to ze są strasznie jaskrawe i sztuczne, a kwestia androida to temat rzeka. Pracowałem na androidów o wp. Wp to przy androidów cud techniki. Jak s4 strasznie się zaczął zacisnąć i wieszać stwierdziłem kupie iphone (zaznaczam ze nigdy nie byłem zwolennikiem tej marki) i kupiłem stwierdziłem kupie tańszy bo nie wiem czy się przekonam do marki. Kupiłem miesiąc temu iphone 4s i powiem szczerze ze jestem zachwycony. Kupiłem go w ispot dałem 1699 zł i nie żałuje ani złotówki wydanej na ten smartphone. Nie zdążyli mi się żeby się zawiesił czy sam zresetować. Wszystko działa płynnie, a wyświetlacz retina bije amoleda na głowę. Kolory są żywe i naturalne, sama przyjemność z korzystania, obsługa jest mega intuicyjna. Stwierdziłem podtrzymanie go 6 miesięcy i kupuje 5s. Teraz wiem, ze każdy następny smartphone to tylko iphone

 • Szemot

  Film:
  1. Jak ja lubię jak ktoś argumentując swoją teorię (przeciwną np do mojej) potwierdza tylko moją. O ile dualview to ciekawa i przydatna funkcja to reklamowana jest niemalże zawsze w sposób bezużyteczny. Prawdopodobnie dlatego, że reklamuje ją Samsung a nie kto inny. Już wcześniejsze reklamy Samsunga tylko pokazywały bezsens używania YT i pisania maila w tym samym czasie bo pisząc maila nie skupiamy się na filmie. Tu natomiast dziecko ogląda panoramiczny film na połowie ekranu czyli w sumie tak naprawde na 1/6 ekranu. Już wygodniej byłoby ten film odpalić na dowolnym smartfonie i byłoby to większe i bardziej dla dziecka komfortowe. Do tego klawiatur w tym Samsungu to coś dość kiepskiego. Nie mozna pisać oburącz a trzymanie tabletu (jeszcze takiego bez patentów chroniących przed przypadkowym dotknięciem) w jednym ręku i pisanie drugą jest po prostu niewygodne. Jakby Samsung pokazał, że odpali ten film na dowolnym SmartTV nawet nie Samsunga a sobie sprawdza co innego to mamy dobrą reklamę anty iPadową (bo ten tego nie potrafi bez używania AppleTV) i zarazem jest to sytuacja całkiem prawdopodobna i przydatna.

  2. Poniekąd słuszna uwaga ale tak przekolorowana, że aż śmieszna. Akurat iPadAir jak na tablet ma świetny ekran i czerń mało świeci i scena o której mowa byłaby w 100%^ widoczna. Co więcej ten tekst piszę patrząc na TV LCD i jakoś kolesia widziałem 😉 Oj wiem, czepiam się ale Samsung tak strasznie balansuje na granicy dobrego smaku i naginania rzeczywistości, że nie zauważa kiedy ta granicę przekracza i nie wie, że nie wraca z powrotem.

  P.S. Do autora: ten tablet to nie iPad tylko coś podobnego. Tył faktycznie jest podobny ale przód jest inny no i jest panoramiczny a iPad nie 😉

© 2018 AppleWorld