Apple dodaje możliwość samodzielnego sprawdzenia czy iPhone 6S kwalifikuje się do darmowej wymiany baterii

Apple dodaje możliwość samodzielnego sprawdzenia czy iPhone 6S kwalifikuje się do darmowej wymiany baterii

iphone-6s-review-261

Dwa tygodnie po uruchomieniu programu naprawy baterii w iPhone’ie 6S, Apple dodał narzędzie, które pozwala właścicielom iPhone’a 6S sprawdzenie, czy ich urządzenie jest dotknięte tym problemem.

Uaktualniona strona programu zawiera teraz opcję pozwalającą na wprowadzenie numeru seryjny, aby ustalić czy dany iPhone 6s kwalifikuje się do bezpłatnej wymiany baterii.

Niewielka liczba iPhone’ów 6S wyprodukowanych między wrześniem a październikiem 2015 roku ma wadliwą baterię, która może spowodować, że iPhone 6S nieoczekiwanie się wyłącza.

Urządzenia, które zaliczą się do zakwalifikowanych będą mogły otrzymać nową baterię firmy Apple bez opłat, co powinno rozwiązać problem niespodziewanego wyłączania się urządzenia. Urządzenia muszą być w dobrym stanie technicznym, aby mogła w nich zostać wymieniona bateria – Apple nie dokona tego, jeśli mamy np. pęknięty ekran, który mógłby zakłócić wymianę baterii.

Właściciele uprawnionych do wymiany iPhone’ów 6S powinni odwiedzić autoryzowany serwis Apple lub zadzwonić do pomocy technicznej firmy Apple o pomoc w tej sprawie. Klienci, którzy już zapłacili za wymianę baterii w swoich iPhone’ach 6S mogą ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na tą usługę.© 2018 AppleWorld