sobota, 20 kwietnia

Zgodnie z najnowszymi danymi trendów opracowanymi przez firmę badawczą Bernstein, Apple Pay może stanowić 10 procent globalnych transakcji kartowych do 2025 roku i stanowić poważne wyzwanie dla rywali takich jak PayPal.

Opierając się na danych, Quartz podaje, że Apple Pay stanowi obecnie około 5 procent globalnych transakcji. Jeśli ta tendencja wzrostowa utrzyma się, może stać się długoterminowym zagrożeniem konkurencyjnym dla PayPal – a nawet może konkurować z Visa i Mastercard.

Apple Pay‌ prawdopodobnie nie będzie stanowić wyzwania dla gigantów kart w najbliższym czasie. Choć firma technologiczna mogłaby teoretycznie stworzyć własną sieć, która działałaby poza systemami kart, Bernstein twierdzi, że Apple nadal potrzebuje sieci kart, które są wszechobecne i godne zaufania. Tymczasem karty Visa i MasterCard są przyzwyczajone do współpracy z partnerami (tradycyjnie dużymi bankami wydającymi karty) w takiej skali, jak właśnie Apple Pay.

Przewaga Apple nad innymi płatnościami cyfrowymi obejmuje preinstalowaną aplikację Wallet na iPhone’e oraz ścisłą kontrolę nad technologią NFC zawartą w urządzeniu, która może przetwarzać płatności zbliżeniowe.

Jednak ta ścisła kontrola może powodować dla Apple problemy, jeśli zostanie postrzegana jako sposób na zablokowanie konkurencji. Apple twierdzi, że jego zasady są ścisłe ze względów bezpieczeństwa, ale już napotkał trudności w Australii, gdzie duże banki chcą dostępu do funkcji NFC iPhone’a, aby zapewnić konkurencji równe szanse.

Firma spotkała się również z reakcją w Niemczech, gdzie komisja parlamentarna niedawno przyjęła poprawkę do ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, która może zmusić Apple do otwarcia mikroukładu NFC w iPhone’ie innym, konkurującym dostawcom płatności mobilnych.

W listopadzie 2019 roku Komisarz ds. Konkurencji Unii Europejskiej Margrethe Vestager przyznała, że jej departament otrzymał „wiele skarg” dotyczących Apple Pay i potencjalnych problemów antykonkurencyjnych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx