Apple udostępnia publicznym beta testerom pierwszą wersję beta iOS 9.3

Apple udostępnia publicznym beta testerom pierwszą wersję beta iOS 9.3

iOS 9.3

Od wczoraj publiczni testerzy mogą już testować pierwszą wersję beta iOS 9.3, zbliżającej się większej aktualizacji dla systemu iOS 9. Pojawia się ona zaledwie kilka dni po udostępnieniu iOS 9.3 beta dla deweloperów. iOS 9.3 jest dostępna dla testerów publicznych beta równolegle z drobną aktualizacją iOS 9.2.1, która jest również w fazie testów.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple otrzymali aktualizację iOS 9.3 w systemie uaktualnień po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na swoim urządzeniu z systemem iOS.

Ci, którzy chcą być częścią programu testów beta firmy Apple mogą rejestrować się do udziału za pośrednictwem strony internetowej, która daje użytkownikom dostęp do obu wersji beta systemów zarówno iOS i OS X.

iOS 9.3 jest dużą aktualizacją do systemu operacyjnego iOS 9, wprowadzając sporą listę nowych funkcji i ulepszeń. Największą nowością iOS 9.3 jest tryb Night Shift, który został zaprojektowany, aby automatycznie zmniejszyć ilość światła niebieskiego dla użytkowników iOS, korzystających z urządzenia w nocy przez zwiększenie żółtych odcieni na wyświetlaczu telefonu iPhone lub iPadzie. Wraz z iOS 9.3 iPhone jest w stanie powiązać się z wieloma zegarkami Apple Watch.

Aktualizacja zawiera również nowe podmenu 3D Touch dla aplikacji takich jak pogoda, Ustawienia, Kompas, Zdrowie, App Store i iTunes Store, a także wprowadza ochronę hasłem pojedynczych notatek w aplikacji Notatki.

IOS 9.3 trafi w ostatecznej wersji dla użytkowników na wiosnę.© 2018 AppleWorld