Apple udostępnia publicznym testerom czwartą wersję beta iOS 12.2

Apple udostępnia publicznym testerom czwartą wersję beta iOS 12.2

Firma Apple wypuściła czwartą wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 12.2 dla publicznych beta testerów, dwa tygodnie po udostępnieniu trzeciej wersji beta systemu iOS 12.2 i miesiąc po wydaniu systemu iOS 12.1.4.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać nową wersję iOS 12.2 beta z poziomu uaktualnień systemu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego profilu konfiguracji dla testerów.

Aktualizacja iOS 12.2 po raz pierwszy rozszerza ofertę Apple News do Kanady, a kanadyjscy użytkownicy iPhone’a i iPada mogą uzyskać dostęp do artykułów w języku angielskim, francuskim lub w obu. Wprowadza również infrastrukturę dla AirPlay 2 i HomeKit na telewizorach różnych producentów, co zostało ogłoszone na początku stycznia.

Funkcja pilota do Apple TV w Centrum sterowania została przeprojektowana w taki sposób, aby zajmowała cały ekran iPhone’a (wraz z kolejnymi poprawkami wprowadzonymi w trzeciej wersji beta), a także udoskonalono aplikację Wallet dopracowując jego interfejs. Wprowadzono zmiany w Safari z ostrzeżeniami o niezabezpieczonych witrynach internetowych i nowych strzałkach wyszukiwania.

Apple poprawia prywatność Safari w iOS 12.2 dzięki nowemu przełącznikowi związanemu z czujnikiem ruchu i orientacją. Znajduje się w on Ustawieniach -> Safari -> Prywatność i bezpieczeństwo i domyślnie jest wyłączony. Ustawienie musi być włączone, aby strony internetowe wyświetlały treści, które bazują na danych ruchu z akcelerometru i żyroskopu na iPhonie i iPadzie.

W wersji beta iOS 12.2 pojawiły się również nowe Animoji, w tym dzik, rekin, żyrafa i sowa. Animoji można używać w aplikacjach Wiadomości i FaceTime.

iOS 12.2 potwierdza również, że Apple planuje wydanie drugiej generacji słuchawek AirPods z obsługą “Hey Siri”, dzięki ukrytemu ekranowi ustawień “Hey Siri” w wersji beta. Włączenie opcji konfiguracji AirPods w wersji beta oznacza, że Apple być może planuje wydanie nowych AirPods po wypuszczeniu iOS 12.2.© 2019 AppleWorld