Apple udostępnia publicznym testerom trzecią wersję beta iOS 12.2

Apple udostępnia publicznym testerom trzecią wersję beta iOS 12.2

Published by in iPad, iPhone on Luty 20th, 2019

Apple udostępnił właśnie publicznym beta testerom trzecią wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 12.2, dzień po tym, jak trzecia wersja beta została udostępniona deweloperom i dwa tygodnie po wydaniu drugiej publicznej wersji beta.

Beta testerzy, którzy przystąpili do beta programu testów beta, otrzymali aktualizację iOS 12.2 beta z poziomu uaktualnień systemu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z systemem iOS.

Aktualizacja iOS 12.2 po raz pierwszy rozszerza ofertę Apple News do Kanady, a kanadyjscy użytkownicy iPhone’a i iPada mogą uzyskać dostęp do artykułów w języku angielskim, francuskim lub w obu. Wprowadza również infrastrukturę dla AirPlay 2 i HomeKit na telewizorach różnych producentów, co zostało ogłoszone na początku stycznia.

Funkcja pilota do Apple TV w Centrum sterowania została przeprojektowana w taki sposób, aby zajmowała cały ekran iPhone’a (wraz z kolejnymi poprawkami wprowadzonymi w trzeciej wersji beta), a także udoskonalono aplikację Wallet dopracowując jego interfejs. Wprowadzono zmiany w Safari z ostrzeżeniami o niezabezpieczonych witrynach internetowych i nowych strzałkach wyszukiwania.

Apple poprawia prywatność Safari w iOS 12.2 dzięki nowemu przełącznikowi związanemu z czujnikiem ruchu i orientacją. Znajduje się w on Ustawieniach -> Safari -> Prywatność i bezpieczeństwo i domyślnie jest wyłączony. Ustawienie musi być włączone, aby strony internetowe wyświetlały treści, które bazują na danych ruchu z akcelerometru i żyroskopu na iPhonie i iPadzie.

W wersji beta iOS 12.2 pojawiły się również nowe Animoji, w tym dzik, rekin, żyrafa i sowa. Animoji można używać w aplikacjach Wiadomości i FaceTime.

Trzecia wersja beta naprawia również błąd grupowego FaceTime w wersji beta i ponownie włącza tą funkcję dla użytkowników wersji beta. Naprawia również poprzedni błąd pokazujący na ekranie zamiast dnia tygodnia i daty poziom naładowania baterii.


© 2019 AppleWorld