IPad mini pojawi się w trzecim kwartale tego roku i kosztować ma zaledwie 250 dolarów

IPad mini pojawi się w trzecim kwartale tego roku i kosztować ma zaledwie 250 dolarów

Apple podobno szykuje się do premiery bardzo wyczekiwanego “iPada mini” w trzecim kwartale 2012 roku. Nowe urządzenie ma być “kontrą” dla zbliżających się nowych tabletów z Windowsem 8.

7,85-calowe urządzenie ma kosztować między 249 a 299 dolarów, co pozwoli mu konkurować z tańszymi urządzeniami z systemem Android choćby od Amazona.

Powyższe inforamcje pochodzą z raportu, który pojawił się na chińskim portalu NetEase i został przetłumaczony przez serwis Kotaku:

NetEase twierdzi, że urządzenie zostanie zaprezentowane około trzeciego kwartału tego roku jako “kontratak” dla nadchodzących tabletów Windows. Raport twierdzi również, że urządzenia będzie kosztować od 249 dolarów do 299 dolarów a startowa partia gotowych do sprzedaży urządzeń osiągnie na dzień premiery 6 milionów sztuk.

Apple podobno testuje już 7,85-calowe urządzenie w swoich laboratoriach, a wielu analityków uważa, że urządzenie jest właśnie tym, co firma z Cupertino przygotowuje by odeprzeć konkurencję w postaci np. Amazon Kindle Fire. Nie tylko z tym urządzeniem ma konkurować mniejszy iPad. Ma też stać się celem dla zainteresowanych pierwszymi modelami tabletów z Windowsem 8 jeśli pojawią się one w podobnym momencie.

Pomimo swojego mniejszego wyświetlacza, “iPad mini” ma posiadać taką samą rozdzielczość 1024 x 768 jak oryginalny iPad, co oznacza, że istniejące aplikacje iOS nie będzie musiały zostać przeprojektowane.

Tagi:


© 2018 AppleWorld