Najnowsze reklamy tabletu Samsung Galaxy Tab S znów atakują iPada

Najnowsze reklamy tabletu Samsung Galaxy Tab S znów atakują iPada

Published by in iPad on Lipiec 12th, 2014

Samsung Galaxy Tab S

W zeszłym tygodniu, firma Samsung opublikowała reklamę anty-iPhone’ową wyzywając użytkowników iPhone’a od “podpierających ściany” i mającą za cel promowanie swojego smartfona Galaxy S5. Wczoraj firma południowokoreańska wypuściła dwie nowe reklamy promujące swój nowy tablet Galaxy Tab S, w których także nie odpuszcza Apple. 

W pierwszej reklamie Samsunga widzimy płaczące dziecko i walczącego z nim tatę nad iPadem, który nie jest w stanie wyświetlać dwóch aplikacji na raz. Dziecko chce oglądać film, podczas gdy ojciec próbuje być na bieżąco z wynikami sportowymi. Po zamianie go na Galaxy Tab S, który może wyświetlać wiele aplikacji na raz, zarówno tata jak i dziecko są szczęśliwi.

Druga reklama jest porównaniem wyświetlacza iPada i wyświetlacza Galaxy Tab S. W reklamie, dwaj przyjaciele oglądają ten sam horror na iPadzie i na Samsungu Galaxy Tab S. W scenie przedstawiającej ciemną postać na czarnym w tle pokazanej na obu tabletach nie pojawia się ona na ekranie iPada.

Co tutaj poszło nie tak? Ach tak, to nie Super AMOLED. A co jeśli to będzie Samsung Galaxy Tab S? W porównaniu do innych wyświetlaczy LCD, Super AMOLED daje 100 razy większy kontrast. Zamiast 1000:1, masz kontrast 100 000:1. Konwencjonalne wyświetlacze LCD uzyskują kolor za pomocą podświetlenia, ale Super AMOLED wyłącza piksel po pikselu, każdy emitując własne światło. Dlatego można zobaczyć wszystkie drobne szczegóły i różne odcienie czerni, które inne wyświetlacze LCD nie mogą pokazać.

Po raz pierwszy zaprezentowany w czerwcu, najnowszy tablet Samsunga, Galaxy Tab S wyposażony jest w wysokiej rozdzielczości (2560 x 1600) Super AMOLED. Podczas swojej prezentacji, Samsung reklamował jakość wyświetlania tabletu sugerując, że ma dokładniejszy zakres kolorów, lepszy kontrast i większą widoczność na zewnątrz niż typowy wyświetlacz LCD. Galaxy Tab S jest również najcieńszym tabletem Samsunga oferując dodatkowo czujnik linii papilarnych, 11-godzinny czas pracy akumulatora oraz wielozadaniowość w Androidzie.

IPad Air dysponuje wyświetlaczem Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 i 3,1 milionach pikseli. Mimo, że nie jest obecnie w stanie uruchomić dwóch aplikacji na jednym ekranie, to mówi się, że Apple pracuje nad tą funkcją. Apple pracuje również nad nową wersją iPada Air i iPada mini Retina, z których oba zgodnie z oczekiwaniami mają być wyposażone w czytniki linii papilarnych Touch ID i procesory A8.© 2018 AppleWorld